Devátý

Devátý - Ferenc Barnás | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ferenc Barnás
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Devátý.pdf


Chcete si knihu přečíst?Devátý ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ferenc Barnás. Číst Devátý Online je nyní tak snadné!

POPIS


Román Devátý (A kilencedik) nabízí nejen dobře podanou psychologickou drobnokresbu utlačovaného dítěte, ale zároveň hlubší vhled do poměrů ve společnosti kádárovského komunistického režimu v Maďarsku. Svou vyprávěcí strukturou a zejména perspektivou dětského vypravěče odhaluje dynamickou identitu dospívajícího chlapce. Hledět na svět očima dítěte, pohledem očištěným od životní zkušenosti dospělého, a tedy s minimálním předporozuměním, znamená vidět i „z kloubů vymknutou“ realitu jako něco samozřejmého – a neplatí to jen pro sociální a ekonomickou mizérii, ale i pro hanebný až zločinný režim, který ve světě dítěte vládne, protože ho nejen že nevnímá jako hanebný a zločinný, ale ani nemůže vědět, co to režim je. Můžeme zde vzpomenout na Grassův Plechový bubínek anebo, abychom zůstali bezpečně na půdě maďarské literatury, na romány s tematikou holocaustu Imreho Kertésze.


...v Devátý (* 8. června 1952 Gottwaldov) je český advokát, bývalý disident, signatář Charty 77 a politik, po sametové revoluci československý poslanec Sněmovny národů Federálního shromáždění za Občanské fórum, později za ODS, od roku 2016 zastupitel Zlínského kraje ... Dekameron - Čtenářský deník ... . Pavel Devátý (born 17 June 1978 in Cheb) is a Czech footballer who plays for Pyhra.. He previously played for Chmel Blšany in the Czech Gambrinus liga.. References Antonín Devátý (12. června 1903 Skuteč - 25. května 1984 Plzeň) byl český houslista, dirigent, hudební skladatel a pedagog Masáže devátý obláček. 46 likes. Masáže pro ženy: nabízím masáže zad a šíje (rukou, hlavy) v délce 30, 60 a 90 minut. Najdete m ... Dvacátý devátý (1974) - IMDb ... .. References Antonín Devátý (12. června 1903 Skuteč - 25. května 1984 Plzeň) byl český houslista, dirigent, hudební skladatel a pedagog Masáže devátý obláček. 46 likes. Masáže pro ženy: nabízím masáže zad a šíje (rukou, hlavy) v délce 30, 60 a 90 minut. Najdete mě v salonku v ce...SOUVISEJÍCÍ KNIHY