Květy ostrovní Sahary: Kapverdská literatura

Květy ostrovní Sahary: Kapverdská literatura - Jan Klíma | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Klíma
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Květy ostrovní Sahary: Kapverdská literatura.pdf


Chcete si knihu přečíst?Květy ostrovní Sahary: Kapverdská literatura ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Klíma. Číst Květy ostrovní Sahary: Kapverdská literatura Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha vycházející z autorových osobních kontaktů s kapverdskou intelektuální vrstvou a z jeho výzkumné práce v terénu je věnována výlučně literatuře Kapverdských ostrovů, jejíž dějiny se až dosud skrývaly v kompendiích věnovaných všem lusofonním (portugalskojazyčným) literaturám. Obsahuje historii literární tvorby na Kapverdách od prvních kronikářských zápisů přes počátky umělecké literatury až po rozvoj této literatury v koloniálním období i v době po získání nezávislosti (1975). Pozornost je věnována také non-fiction literatuře s tématy historickými i jinými a literatuře pro mládež. Životopisy a díla autorů jsou uváděny v historických a kulturních souvislostech obtížného budování národní identity a základů politické nezávislosti rasově a kulturně smíšeného společenství malé ostrovní země. Text je vybaven poznámkovým aparátem a doplněn 40 ilustracemi a 1 mapou. Kniha též obsahuje vybrané ukázky literárních textů v portugalském (resp. kreolském) originálu a v českém překladu. Uzavírá ji přehled důležitých událostí, jmenný rejstřík, seznam pramenů a literatury a anglické resumé.


...Květy ostrovní Sahary -- Kapverdská literatura - Jan Klíma ... Knihy od Jan Klíma | Kupte na Martinus.cz ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... > Spisovatelé > Květy ostrovní Sahary ... Květy ostrovní Sahary: Kapverdská literatura. Jan Klíma ... Květy ostrovní Sahary Autor: Klíma, Jan Nakladatel: Scriptorium EAN: 9788088013914 ISBN: 978-80-88013-91-4 Popis: 1× kniha, brožovaná, 304 stran, česky Rozměry: 14,5 × 20,5 cm Rok vydání: doc. Jan Klíma z katedry politologie Filozofické fakulty Univer ... Květy ostrovní Sahary. Kapverdská literatura - Klíma Jan ... ... . Jan Klíma z katedry politologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové monograficky zpracovat vývoj literatury na Kapverdských ostrovech. Květy ostrovní Sahary - Kapverdská literatura - Jan Klíma . Kniha vycházející z autorových osobních kont...SOUVISEJÍCÍ KNIHY