Jak jsme prožívali první světovou válku

Jak jsme prožívali první světovou válku - Marie Strettiová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Marie Strettiová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jak jsme prožívali první světovou válku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jak jsme prožívali první světovou válku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marie Strettiová. Číst Jak jsme prožívali první světovou válku Online je nyní tak snadné!

POPIS


První světová válka vykolejila život milionů lidí. Šokovala množstvím padlých a dotud nepoznanými hrůzami na bojištích i dlouhodobým strádáním v zázemí, bídou, hladem i politickou persekucí. Rychle pohřbila iluze o věku vrcholné civilizace, pokroku a humanity, s nimiž sebevědomé lidstvo vstupovalo do 20. století, a naopak vyvolala barbarství a temné síly. Tvrdě poznamenala i český národ: vyžádala si od něho tisíce obětí za cizí věc, ale zároveň mu přinesla naději na úspěšné završení jeho mnohaletého zápasu za politickou a státní suverenitu. Ani uprostřed válečných poměrů se v českém zápolí nezastavil každodenní život, sestávající z pravidelných, všedních činností, soukromých starostí i radostí, osobních citových prožitků a vzplanutí. Jako dříve chodili lidé do zaměstnání či do škol, starali se o rodiny i domácnosti, navštěvovali divadelní představení, koncerty a výstavy, četli nejrůznější literární díla, jezdili na prázdninové letní byty. Zdánlivě normální život ovšem plynul ve stínu povolávacích rozkazů a zásobovacích problémů, ale také pod dojmem šeptaných zpráv o úspěších československého zahraničního odboje. A právě tuto českou (a specificky pražskou) válečnou každodennost autenticky a plasticky zpřítomňuje memoárové dílo Marie Strettiové Jak jsme prožívali první světovou válku, jež se po pětasedmdesáti letech od svého vzniku konečně dočkalo knižního vydání.


... tuto českou (a specificky pražskou) válečnou každodennost autenticky a plasticky zpřítomňuje memoárové dílo Marie Strettiové Jak jsme prožívali první světovou válku, jež se po pětasedmdesáti letech od svého vzniku konečně dočkalo knižního vydání ... Velikonoce v časech pohrom ... . Jak jsme prožívali první světovou válku Autor: Strettiová, Marie Nakladatel: Ústav T. G. Masaryka EAN: 9788088304159 ISBN: 978-80-86142-29-6 Popis: 1× kniha, brožovaná, 189 stran, česky Rozměry: 14,8 × 21 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) A právě tuto českou (a specificky pražskou) válečnou každodennost autenticky a plasticky zpřítomňuje memoárové dílo Marie Strettiové Jak jsme prožívali první světovou válku, jež se po pětasedmdesáti letech od svého vzniku konečně dočkalo ... Marie Strettiová | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... . vydání) A právě tuto českou (a specificky pražskou) válečnou každodennost autenticky a plasticky zpřítomňuje memoárové dílo Marie Strettiové Jak jsme prožívali první světovou válku, jež se po pětasedmdesáti letech od svého vzniku konečně dočkalo knižního vydání. Všechny informace o produktu Kni...SOUVISEJÍCÍ KNIHY