Smrt ve žluté mlze: Fritz Haber -"Otec" novodobé chemické války

Smrt ve žluté mlze: Fritz Haber -

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Dosoudil
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Smrt ve žluté mlze: Fritz Haber -"Otec" novodobé chemické války.pdf


Chcete si knihu přečíst?Smrt ve žluté mlze: Fritz Haber -"Otec" novodobé chemické války ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Dosoudil. Číst Smrt ve žluté mlze: Fritz Haber -"Otec" novodobé chemické války Online je nyní tak snadné!

POPIS


Už odedávna docházelo k pokusům o válečné využití chemických látek. Ale skutečná chemická válka se zrodila až při legendárním chlorovém útoku, který podnikli Němci za první světové války u belgické obce Yprés 22. dubna 1915. Od té doby je za „otce“ moderního chemického válčení považován německý chemik světového významu, nositel Nobelovy ceny Fritz Haber (1868–1934), univerzitní profesor demokratických zásad, vědec, technik i manažer, zároveň však ctižádostivý patriot, neváhající pomoci své válčící vlasti kontroverzním bojovým prostředkem. K Haberovým obdobným aktivitám patří i jeho podíl na zajištění potřebného rozsahu německé výroby výbušnin za první světové války, zčásti též na vzniku Cyklonu B, jenž dosáhl temné proslulosti až po Haberově smrti v souvislosti s nástupem nacismu.


...vým dalším aktivitám tohoto druhu patří i jeho podíl na zajištění potřebného rozsahu německé výroby výbušnin za první světové války, dále též na vzniku Cyklonu B, jehož temná proslulost se však rozvinula až s nástupem nacismu, po Trivia About Smrt ve žluté mlz ... Techmania Science Center - Posts | Facebook ... ... No trivia or quizzes yet. Tomáš Dosoudil - Smrt ve žluté mlze. Skladem. Ale skutečná chemická válka se zrodila až při legendárním chlorovém útoku, který podnikli Němci za první světové války u belgické obce Yprés 22. dubna 1915. Použití chlóru za 1WW, o Fritzi Haberovi - více kniha: ... Tomáš Dosoudil o chemických zbraních za 1. sv. války - YouTube ... . dubna 1915. Použití chlóru za 1WW, o Fritzi Haberovi - více kniha:...SOUVISEJÍCÍ KNIHY