Pokušení neviditelného: Myšlení moderny

Pokušení neviditelného: Myšlení moderny - Vladimír Papoušek | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Papoušek
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pokušení neviditelného: Myšlení moderny.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pokušení neviditelného: Myšlení moderny ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Papoušek. Číst Pokušení neviditelného: Myšlení moderny Online je nyní tak snadné!

POPIS


Cílem kolektivní monografie Pokušení neviditelného: Myšlení moderny není podat komplexní zprávu o veškerých hnutích mysli mezi modernisty, ale ukázat na vybraných případech proměny tohoto myšlení, jeho transformace či případný kolaps. Jednotlivé studie pokrývají zejména období první poloviny dvacátého století, kde jsou tyto radikální proměny nejviditelnější. Úvodní studie se soustředí na jeden z „krizových stavů“ moderny a (razantního) procesu modernizace konce 19. a počátku 20. století, tzv. krizi jazyka. Obrací se k českému myšlení o literatuře první poloviny 20. století a jeho proměnám či k textům pražského funkčně-strukturalistického ohniska klasického období, které jsou analyzovány pomocí komputačních nástrojů. Další studie se věnují vztahům fantasie a skutečnosti v meziválečných textech českých prozaiků, proměnám myšlení Karla Teigeho, dynamizaci pojmu obrazu či reflexí socialistického umění v českém kulturním prostředí druhé poloviny 30. let. Závěrečné studie se soustředí na myšlení autorů konce moderny, na pochybnosti o moderně patrné v jejich textech i na pokusy o hledání východisek a nových možností.


...ení neviditelného | myšlení moderny 10 ... Knihy Vladimír Papoušek | Dobré Knihy.cz ... . století. Náhle se jakoby zázrakem otevírá možnost realizace idejí vycházejících z dosud nespatřeného, stejně jako je tu volná cesta ... Cílem kolektivní monografie Pokušení neviditelného: Myšlení moderny není podat komplexní zprávu o veškerých hnutích mysli mezi modernisty, ale ukázat na vybraných případech proměny tohoto myšlení. Cílem kolektivní monografie Pokušení ... Pokušení neviditelného - Vladimír Papoušek — Kniha.cz ... . Cílem kolektivní monografie Pokušení neviditelného: Myšlení moderny není podat komplexní zprávu o veškerých hnutích mysli mezi modernisty, ale ukázat na vybraných případech proměny tohoto myšlení, jeho transformace či případný kolaps. Cílem kolektivní monografie Pokušení neviditelného: Myšlení moderny není podat komplexní zprávu o veškerých hnutích mysli mezi modernisty, ale ukázat na vybraných príp...SOUVISEJÍCÍ KNIHY