Krčmaňská aféra: Tajemný pokus o atentát na československé ministry

Krčmaňská aféra: Tajemný pokus o atentát na československé ministry - Lubomír Novotný | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Lubomír Novotný
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Krčmaňská aféra: Tajemný pokus o atentát na československé ministry.pdf


Chcete si knihu přečíst?Krčmaňská aféra: Tajemný pokus o atentát na československé ministry ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lubomír Novotný. Číst Krčmaňská aféra: Tajemný pokus o atentát na československé ministry Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha připomíná kauzu věnovanou událostem dnes známým pod názvy krčmaňská aféra či krabičkový atentát, která po několik měsíců hýbala politickým děním třetí republiky. Na jejím počátku stálo odeslání tří balíčků s výbušninami ministrům Drtinovi, Zenklovi a Masarykovi v září 1947. Publikace přináší dosud nejobšírnější analýzu dodnes neobjasněné kauzy. Čtenář se jeho prostřednictvím seznámí s hlavními protagonisty doby i mezinárodním kontextem. Jedna z hlavních vyšetřovacích verzí případu směřovala do Krčmaně a Olomouce, proto je silně akcentována regionální linie s výraznými politiky i státními úředníky, stejně jako s běžnými lidmi, kteří se do příprav či vyšetřování atentátu nějakým způsobem zapojili. Součástí publikace je řada reprodukcí z dobového tisku, které umožňují vytvořit si představu o tom, jak byla aféra v letech 1947 a 1948 vnímána veřejností.


... pokus o atentát na československé ministry Published on Aug 31, 2017 Náhledové strany knihy věnované událostem dnes známým pod názvy krčmaňská aféra či krabičkový atentát ... Krčmaňská kauza: zosnovali atentáty na Hané? - Hranický deník ... . Krčmaňská aféra: Tajemný pokus o atentát na československé ministry Lubomír Novotný Nakladatel: Vědecká knihovna v Olomouci 2017 Podtitul: Tajemný pokus o atentát na československé ministry Kniha připomíná kauzu věnovanou událostem dnes známým pod názvy krčmaňská aféra či krabičkový atentát, která po několik měsíců hýbala politickým děním třetí republiky. Výstava Krčmaňská aféra.Tajemný atentát na československé ministry připomene kauzu věnovanou událostem dnes známým pod názvy krčmaňská aféra či krabičkový atentát, kt ... Krcmanska afera tajemny pokus o atentat na ceskoslovenske ... ... . Výstava Krčmaňská aféra.Tajemný atentát na československé ministry připomene kauzu věnovanou událostem dnes známým pod názvy krčmaňská aféra či krabičkový atentát, která po několik měsíců hýbala politickým děním třetí republiky. Na jejím počátku stá...SOUVISEJÍCÍ KNIHY