Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu, od raketových střel k Měsíci a Marsu

Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu, od raketových střel k Měsíci a Marsu - Nathalia Holtová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Nathalia Holtová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu, od raketových střel k Měsíci a Marsu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu, od raketových střel k Měsíci a Marsu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Nathalia Holtová. Číst Vzestup raketových dívek: Ženy, které nás hnaly kupředu, od raketových střel k Měsíci a Marsu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ve čtyřicátých a padesátých letech, kdy nově zřízená Jet Propulsion Laboratory nutně potřebovala mladé a hlavně rychle uvažující matematiky pro výpočty rychlostí a trajektorií, nebyl k dispozici dostatečný počet mužských absolventů vysokých škol. Proto najali skupinu mladých žen, vybavených jen tužkou, blokem a matematickými znalostmi, aby pomohly změnit design raket, pomohly vynést první americké družice na oběžnou dráhu a zkoumaly sluneční soustavu. Tato kniha vypráví příběhy těchto žen – známé jako "lidské počítače", které prolomily hranice pohlaví a vědy. Kniha nabízí jedinečný pohled na roli žen ve vědě, a to prostřednictvím rozhovorů se všemi žijícími členkami týmu.


......SOUVISEJÍCÍ KNIHY