Čtyři knihy o józe

Čtyři knihy o józe - Vivékánanda Svámí | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Vivékánanda Svámí
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Čtyři knihy o józe.pdf


Chcete si knihu přečíst?Čtyři knihy o józe ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vivékánanda Svámí. Číst Čtyři knihy o józe Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pokud bychom hledali skutečného nestora moderní jógy, pak se jím bez dlouhého pátrání stane Svámí Vivékánanda – indický mystik, myslitel a národní buditel, který jako první na přelomu 19. a 20. století seznámil Západ s hlubokou studnicí východní moudrosti a otevřel do té doby utajené dveře čisté duchovní vědy indických mudrců. V modernizovaném překladu vám vůbec poprvé přinášíme v souborném českém vydání čtyři jeho nejvýznamnější díla o józe, která se stala skutečnou klasikou duchovní literatury a která ani po téměř sto letech od prvního vydání neztrácejí nic z originality a provokativních myšlenek, ani z přesvědčivosti slovní vituozity, jíž tento výjimečný mistr otevřel srdce bezpočtu hledajících.První kniha nazvaná Rádžajóga se zabývá otázkami psychické kontroly, ovládáním vnitřní energie, fungováním mysli a zejména vyššími stupni Pataňdžaliho osmistupňové stezky: ovládáním smyslů, koncentrací, meditací a stavem samádhi neboli vnitřní realizací. Nemálo prostoru je věnováno i pojmu prána a její úlože v duchovním vývoji. Druhá kniha je věnována džňánajóze, józe poznání. Vivékánanda zde v 15 kapitolách vysvětluje povahu smyslového vnímání, otázky poznatelnosti Boha a podstaty vesmíru, podrobně analyzuje základní pojmy indické filozofie, jako je átman, brahma a mája. Třetí kniha věnovaná bhaktijóze čili józe zbožné lásky vysvětluje cestu tzv. pocitové jógy, která staví na vytváření důvěrného vztahu k osobnímu bohu. Vivékánandovy výroky o lásce a citu patří k vůbec nejinspirativnějším, které v indické duchovní kultuře můžeme nalézt. Dále osvětluje přirozenost tohoto přístupu i rizika, která jsou s cestou bhakti spojena. Poslední kniha Karmajóga objasňuje podstatu lidského jednání a principy cesty k dokonalosti prostřednictvím zřeknutí se plodů činů.


... informace o produktu Kniha Čtyři knihy o józe, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Čtyři knihy o józe ... Čtyři knihy o józe - knihkupectví Beletrie.eu ... . Čtyři knihy o józe od 243 Kč - Heureka.cz Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Kniha Čtyři knihy o józe Přidat komentář. petrucha86. 2 01.12.2019. Náročná kniha, opakovaně jsem se vracela zpátky, podtrhávala, zakládala, strávila s ní spoustu klidných tichých ranních chvilek u čaje..a další jistě strávím, protože to není ten typ knihy, která se po jednom přečtení odloží do knihovny a upadne ... Čtyři ... Čtyři knihy o józe - - Megaknihy.cz ... ..a další jistě strávím, protože to není ten typ knihy, která se po jednom přečtení odloží do knihovny a upadne ... Čtyři knihy o józe. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha Skladem u dodavatele Doručen í ZDARMA od 899 Kč, ve ... Kniha:...SOUVISEJÍCÍ KNIHY