Dny mého života: Vzpomínky na gulag

Dny mého života: Vzpomínky na gulag - Lukáš Babka (ed.), | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Lukáš Babka (ed.),
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Dny mého života: Vzpomínky na gulag.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dny mého života: Vzpomínky na gulag ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lukáš Babka (ed.),. Číst Dny mého života: Vzpomínky na gulag Online je nyní tak snadné!

POPIS


Helena Frischerová (1906 na Moravě – 1984) se ve svých rusky psaných vzpomínkách, vydaných v Moskvě roku 2014, věnuje letům 1937–1947, jež strávila jako jedna z obětí tzv. Velkého teroru v táborech sovětského gulagu. Popisuje nejen každodenní krutou táborovou realitu, ale i četná přátelství, solidaritu mezi vězni a snahy o kulturní zpříjemnění doby trávené za ostnatým drátem. Autorka odešla roku 1935 se svým manželem Abrahamem Frischerem pracovat do Sovětského svazu, kde oba udržovali kontakty s místními českými levicovými umělci, mimo jiné s Jiřím Weilem, jemuž posloužili jako předobraz hlavních postav románu Moskva-hranice, jedné ze zásadních knih české meziválečné literatury. Na rozdíl od manžela, který byl popraven 16. ledna 1938, Frischerová věznění přežila a svými memoáry se zařadila mezi „klasiky“ tzv. lágrové literatury.


... literatura, odborná literatura, beletrie, poezie, učebnice ... Dny mého života / Najlacnejšie knihy ... . Knižní tipy a novinky, knihy vzdělávací i zábavné, humor, komiksy, gramodesky - vinyly ... Obsah knihy: Dny mého života - Vzpomínky na Gulag. Helena Frischerová (1906-1984) pocházela z Prostějova, který na začátku třicátých let opustila, aby svého manžela doprovodila na jeho cestě za prací do Sovětského svazu. Dny mého života: Vzpomínky na Gulag (Přeložila Radka Rubilina) Nakladatelství Academia 2017, 280 stran, 375 korun. Zde potkala pacienta, kterého se ostatní nemocní i person ... Dny mého života - Vzpomínky na Gulag (Helena Frischerová ... ... . Zde potkala pacienta, kterého se ostatní nemocní i personál báli. Tento mrzout a uzurpátor po chodbách vylepoval fiktivní příkazy o vyhnanství, hromadném zatýkání a vůbec nejraději o popravách druhých ... Helena Frischerová: Dny mého života. V...SOUVISEJÍCÍ KNIHY