Ve světle kabaly: Židovská mystika v polské literatuře meziválečného období

Ve světle kabaly: Židovská mystika v polské literatuře meziválečného období - Michala Benešová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Michala Benešová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ve světle kabaly: Židovská mystika v polské literatuře meziválečného období.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ve světle kabaly: Židovská mystika v polské literatuře meziválečného období ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michala Benešová. Číst Ve světle kabaly: Židovská mystika v polské literatuře meziválečného období Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha mapuje reflexi židovské religiózní a mystické tradice v polské meziválečné literatuře, a to na příkladu tří autorů, kteří reprezentují odlišné způsoby jak vnímání vlastních židovských kořenů, tak zpracování tradičních motivů vycházejících z židovské mystiky. Prvotně futurista Aleksander Wat se vůči židovské religiózní tradici kriticky vymezuje – a přesto nedokáže vlastnímu „židovství“ uniknout; prozaik Bruno Schulz předestírá čtenářům svébytnou vizi kosmogonie i eschatologie upomínající mimo jiné na vybrané koncepty kabaly; básník Bolesław Leśmian má k této tradici nejdále a motivy interpretovatelné v kontextu židovské religiózní tradice podrobuje originálnímu přepracování. Tvorbou všech tří – jako dědiců „národa Knihy“ – přitom prolíná specifický vztah k jazyku a psanému slovu. Vedle toho je věnována pozornost např. motivu golema, stvoření světa či představě Boha.


...Ve světle kabaly: Židovská mystika v polské literatuře meziválečného období Autor: Michala Benešová Kniha mapuje reflexi židovské religiózní a mystické tradice v polské meziválečné literatuře, a to na příkladu tří autorů, kteří reprezentují odlišné způsoby jak vnímání ... PL.IT / Ve světle kabaly. Židovská mystika v polské ... ... ... religiózní - ABZ slovník českých synonym ... Ve světle kabaly: Židovská mystika v polské literatuře meziválečného období Autor: Michala Benešová Kniha mapuje reflexi židovské religiózní a mystické tradice v polské meziválečné literatuře, a to na příkladu tří autorů, kteří reprezentují odlišné způsoby jak vnímání ... Ve světle kabaly: Židovská mystika v polské literatuře meziválečného období Autor: Benešová, Michala Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024632810 ISBN: 978-80-246-3281- Popis: 1× kniha, brožovaná, 332 stran, česky Rozměry: 14,3 × 20,5 cm Rok vydání: Ve světle kabaly: Židovská mystika v polské literatuře meziválečného období Autor: Benešová, Michala Nakladatel: Karolinum EAN: ISBN: Popis: Elektronická kniha, 332 stran, bez zabezpečení DRM, 1,5 MB P...SOUVISEJÍCÍ KNIHY