Jákobovy barvy

Jákobovy barvy - Lindsay Hawdon | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Lindsay Hawdon
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jákobovy barvy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jákobovy barvy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lindsay Hawdon. Číst Jákobovy barvy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pokud na vás hluboce zapůsobil Schindlerův seznam, Sophiina volba nebo Nabarvené ptáče, pak byste si neměli nechat ujít ani tento silný a nesmírně emotivní román. Jákob, osmiletý cikánský chlapec, ze čtvrtiny Rom a ze čtvrtiny Jeniš, zůstal úplně sám v nacisty okupovaném Rakousku. Prchá lesem, na nohách boty z pytloviny potřísněné cizí krví, v jedné ruce kámen a v druhé dřevěnou truhličku jako jedinou upomínku na dřívější život. Prchá zběsile a zoufale, plný strachu a zbaven všech nadějí. Už se naučil rozpoznat, kdy může cizímu člověku věřit a kdy se musí mít na pozoru. Dovede přečíst znamení, která mu dává příroda; ví, kdy se skrýt a kdy utíkat dál. Umí běžet s větrem i schovávat se ve stínech. To všechno ho naučil táta. Ale teď je táta pryč. I máma a sourozenci. A tak Jákob dál dělá to jediné, co může: utíká a skrývá se, pronásledován strašlivými vzpomínkami. Lindsay Hawdon napsala silný román, jehož děj je rozprostřen do sedmnácti let a tří zemí: Anglie, Rakouska a Švýcarska. Na pozadí tragického příběhu malého Jákoba sledujeme osudy tří generací z naprosto rozdílných společenských vrstev a prostředí, abychom se společně s naším osmiletým hrdinou pokusili nalézt naději tam, kde už žádná naděje nezbyla.


...y barvy jsou obrazem děsivé doby plné strachu a nejistoty, zároveň však autorka na tomto temném pozadí dokonale vykresluje obrázek plný nejen bolesti a utrpení, ale také hluboké, osudové a bezpodmínečné lásky ... Jákobovy barvy - KnihyLevneOnline.cz ... . Lásky bez hranic, bez národnosti, bez omezení a lásky v mnoha podobách. Kniha Jákobovy barvy Přidat komentář. menalinda. 07. května. Nádherně napsaný silný příběh,smutný a k pláči dohánějící.Stojí za přečtení a zamyšlení. ... Jákobovy barvy obsahujú veľké posolstvo. Netlačia pritom na pílu, Lindsay Hawdonová je šikovná rozprávačka a všetko necháva na svoje postavy. Výrazným prvkom deja je okr ... Kniha: Jákobovy barvy - Lindsay Hawdon | Knihy.ABZ.cz ... .Stojí za přečtení a zamyšlení. ... Jákobovy barvy obsahujú veľké posolstvo. Netlačia pritom na pílu, Lindsay Hawdonová je šikovná rozprávačka a všetko necháva na svoje postavy. Výrazným prvkom deja je okrem striedania spomenutých línií prvok tajomna. Netušíte, prečo Jákob uteká ani prečo sa odlúčil od mamy a dvoch mladších súrodencov. Jákobovy barvy jsou autorčinou prvotinou a já jí za ni vážně tleská...SOUVISEJÍCÍ KNIHY