Historiografické a historické problémy středověku

Historiografické a historické problémy středověku - Dana Dvořáčková-Malá, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Dana Dvořáčková-Malá,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Historiografické a historické problémy středověku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Historiografické a historické problémy středověku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dana Dvořáčková-Malá,. Číst Historiografické a historické problémy středověku Online je nyní tak snadné!

POPIS


Historická věda v mnohém závisí na znalostech a pochopení předcházejícího studia různých pramenů a odborné literatury. Bez kritického vyrovnání se s dosavadními přístupy by totiž nebylo možné klást si nové otázky, neboť spolu s vlastním pramenným výzkumem hrají vždy stěžejní roli úvahy nad výběrem témat a metodologií jejich zpracování. Předkládaná publikace proto představuje jak četné diskuze se staršími názory a výsledky, tak přináší i nové poznatky, přičemž upozorňuje na dosud prázdná či nedostatečně zpracovaná témata, místa a prostory. Kolektiv autoru navíc nepřipravil pouze kapitoly v klasickém slova smyslu s obšírným poznámkovým aparátem, ale v převažující míře esejistická zamyšlení nad stěžejními otázkami českých středověkých dějin. Koncepty a úvahy současné medievistiky se představují v kapitolách Středovek a krajina, Církevní problematika, Světská moc a církevní držba a Písemnictví a písemné pořízení.


...ografické a historické problémy středověku Autor: Dvořáčková-Malá, Dana a Zelenka, Jan Nakladatel: Historický ústav AV ČR, v ... Mgr. et Mgr. Naďa Fiedlerová, Ph.D. - Publikace ... ... .v.i. EAN: 9788072862979 ISBN: 978-80-7286-297-9 Popis: 1× kniha, vázaná, 240 stran, česky Rozměry: 15 × 21,2 cm Rok vydání: Historiografické a historické problémy středověku (Historiographical and historical Problems of Middle Ages). 1. vyd. Praha: Historický ústav AV ČR, 2016. 240 pp. Práce Historického ústavu AV ČR, v.v.i. = Opera Instituti Historici Pragae. ISBN 978-80-7286-297-9. Other formats: BibTeX L ... Praha: Historiografické a historické problémy středověku ... ... . 240 pp. Práce Historického ústavu AV ČR, v.v.i. = Opera Instituti Historici Pragae. ISBN 978-80-7286-297-9. Other formats: BibTeX LaTeX RIS 4 HISTORIOGRAFICKÉ A HISTORICKÉ PROBLÉMY STŘEDOVĚKU Historický ústav AV ČR, v. v. i. Lektorovaly: prof. PhDr. Lenka Bobková, CSc. Dr. hab. Bożena Czwojdrak Vědecký red...SOUVISEJÍCÍ KNIHY