Sto důležitých věcí o matematice a umění, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte)

Sto důležitých věcí o matematice a umění, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte) - John D. Barrow | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
John D. Barrow
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Sto důležitých věcí o matematice a umění, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte).pdf


Chcete si knihu přečíst?Sto důležitých věcí o matematice a umění, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor John D. Barrow. Číst Sto důležitých věcí o matematice a umění, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte) Online je nyní tak snadné!

POPIS


Matematika je nejen jedním z pilířů vědeckého bádání, ale dokáže nám osvětlit i mnoho zdánlivě všedních jevů z každodenního života. Matematické a fyzikální zákonitosti mají překvapivé uplatnění i v říši sportovních výkonů. A totéž platí i pro umění a kulturu – i tady hraje matematika důležitou, a leckdy nečekanou roli. Víte, jak lze pomocí Archimedova zákona snadno usvědčit padělatele šperků? Proč připomíná vlajka Nepálu polovinu vánočního stromečku? Víte, proč Cageova slavná skladba, při níž nezazní jediný tón, trvá právě 4 minuty a 33 sekund? John D. Barrow nám odhaluje skryté souvislosti světa čísel a vzorců a světa umění. U mnoha obrazově či zvukově libých objektů či jevů bychom matematické pozadí vůbec nečekali; umění máme přece jen spojené spíš s inspirací, náhlými vnuknutími, fantazií a spontaneitou. A o to je čtení zajímavější.


...Sto důležitých věcí o matematice a umění, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte) - John D ... Sto důležitých věcí o umění a matematice, které nevíte (a ... ... . Barrow Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Všechny informace o produktu Kniha Sto důležitých věcí o matematice a umění, které nevíte a ani nevíte, že je nevíte : a ani nevíte, že je nevíte - Barrow D. John, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Sto důležitých věcí o matematice a umění, které nevíte a ani nevíte, že je nevíte : a ani nevíte, že je nevíte - Barrow D. John. E-kniha: Sto důležitých věcí o umění a matematice, které nevíte (a ani nevíte, že je ... Sto důležitých věcí o umění a matematice, které nevíte (a ... ... . John. E-kniha: Sto důležitých věcí o umění a matematice, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte) - John D. Barrow Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Sto důležitých věcí o matematice a umění, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte) A...SOUVISEJÍCÍ KNIHY