Morfium

Morfium - Szczepan Twardoch | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Szczepan Twardoch
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Morfium.pdf


Chcete si knihu přečíst?Morfium ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Szczepan Twardoch. Číst Morfium Online je nyní tak snadné!

POPIS


Varšavan Konstantin Willemann, syn německého aristokrata a popolštěné Slezanky, si z patriotických hesel a tradice posvěcené krví hrdinných vojáků nic moc nedělá. Je to cynik, lotr a bonviván. Nevěrný manžel a špatný otec. Konstantin se jen neochotně zapojuje do zářijových bojů roku 1939 a po porážce Polska se stává členem tajné organizace. Nechce být Polákem, nechce být Němcem. Touží jenom po další lahvičce morfia a po tom, aby se mohl vrátit ke svému zhýralému životu plnému luxusu, žen, drog a alkoholu. Szczepan Twardoch dokázal něco, co se v polské próze vidí jen zřídka — stvořil antihrdinu, kterého nemůžete nemilovat. Mladému spisovateli se povedlo ukázat slabého, rozervaného člověka zamotaného do světových dějin takovým způsobem, jakým to umí jenom ti nejlepší — Witkiewicz, Gombrowicz, Littell. Bláznivý, ďábelský a troufalý román.


...také morfium, je alkaloid fenanthrenového respektive morfinanového typu, obsažený v opiu, tzv ... Morfiy (2008) - IMDb ... ... SPC MORPHIN Biotika 1% - ADC.sk ... také morfium, je alkaloid fenanthrenového respektive morfinanového typu, obsažený v opiu, tzv. opiát (opioid přirozeného původu, vyskytující se v opiu vyráběného z rostlin máku).Tvoří přibližně 10 % hmotnosti surového opia. Používá se primárně v lékařství jako silné analgetikum (lék tišící bolest) a též jako surovina na výrobu dalších opioidů ... Directed b...SOUVISEJÍCÍ KNIHY