Smrt a zmrtvýchvstání národa: Sen o Slavíně v české literatuře a kultuře

Smrt a zmrtvýchvstání národa: Sen o Slavíně v české literatuře a kultuře - Marek Nekula | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Marek Nekula
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Smrt a zmrtvýchvstání národa: Sen o Slavíně v české literatuře a kultuře.pdf


Chcete si knihu přečíst?Smrt a zmrtvýchvstání národa: Sen o Slavíně v české literatuře a kultuře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marek Nekula. Číst Smrt a zmrtvýchvstání národa: Sen o Slavíně v české literatuře a kultuře Online je nyní tak snadné!

POPIS


Slavín jako fenomén, jako krystalizační bod dobového národního diskursu, v němž se přítomnost obrací k minulosti a v němž se na symbolické rovině v dlouhém 19. století konstruuje, vyjednává, formuje a legitimizuje národ a s ním spjatá podoba sociální reality – Slavín na Vyšehradě přitom zdaleka není první a jedinou národní svatyní. České národní slavíny mají své evropské obdoby a vzory. Ve snech o Slavíně i v jeho konkretizacích tak lze sledovat variabilitu a proměny představ národního společenství. Monografie se věnuje také narativu smrti a zmrtvýchvstání národa na pozadí části českých slavínů; pohřby a národními pomníky pak tento narativ vstoupil také do veřejného prostoru města. Kniha neopomíná funkční a kompoziční přesahy mezi architektonickými, performativními a literárními formami Slavína.


...ideálním způsobem se protnula v knize Smrt a zmrtvýchvstání národa: Sen o Slavíně v české literatuře a kultuře ... Smrt a zmrtvýchvstání národa. Sen o Slavíně v české ... ... . Jejím autorem je Marek Nekula (nar. 1965), absolvent bohemistiky a germanistiky, který se jako autor, editor či překladatel podílel na vydání již více než čtyřiceti prací, mimo jiné napsal prózu ... Smrt a zmrtvýchvstání národa: Sen o Slavíně v české literatuře a kultuře Marek Nekula Nakladatel: Karolinum 2017 Smrt a zmrtvýchvstání národa Autor: Nekula, Marek Nakladatel: Karolinum EAN: 9708024631859 ISBN: 978-80-246-3185-1 Popis: 1× kniha, brožovaná, 594 stran, česky Rozměry: 16,5 × 23,5 cm Rok vydání: 2017 (1. vydání) Get this from a library! Smrt a zmrtvýchvstání národa : sen o Slavíně v české literatuře a kultuře. [ ... Smrt a zmrtvýchvstání národa | Dumknihy.cz - knihy po ... ... . vydání) Get this from a library! Smrt a zmrtvýchvstání národa : sen o Slavíně v české literatuře a kultuře. [Marek Nekula] Stanford Libraries' official...SOUVISEJÍCÍ KNIHY