František Janula-Hostinato rigore

František Janula-Hostinato rigore - Jiří Šuchman | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Šuchman
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
František Janula-Hostinato rigore.pdf


Chcete si knihu přečíst?František Janula-Hostinato rigore ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Šuchman. Číst František Janula-Hostinato rigore Online je nyní tak snadné!

POPIS


Od roku 1969 v Paříži žije a tvoří český malíř František Janula. Tento žák Josefa Kaplickéhoza téměř sedmdesát let soustavné práce vytvořil pozoruhodné dílo, které dříve či později nebude moci být přehlédnuto. František Janula prožil a dosud žije bohatý život pokud jde o prostředí, ve kterých se pohyboval i pokud jde o osobnosti, se kterými se setkal. Jeho učiteli byli mmj. Emil Filla, Jan Bauch, František Tichý. Od přelomu padesátých a šedesátých let vystavoval v Čechách a poté, kdy odešel z víceméně zajištěného postavení, uskutečnil přes sto výstav v Evropě, především ve Francii. Byl prvním z výtvarníků,který měl kdysi ateliér na Novém Světě a zažil ještěi konec pařížské bohémy. Stýkal se s Josefem Šímou a s tehdejší výtvarnou i literární pařížskou elitou. Působil v Galerii ABCD jako generačně mladší kolega takových umělců, jako Hans Hartung, Pierre Soulages, César Baldaccini, Vieira da Silva, Ladislav Kijnoa další.V roce 1973 vystavoval ve Studiu Paul Facchetti. K jeho přátelům patřili básníci Michel de Smet a Jean Luc Sigaux a dodnes patří Jean Orizet a Francois Lescun. Velké přátelství a vzájemné uznání jej pojilo s výtvarným kritikem Jossé Pierrem. Rozhodující je ovšem dílo Františka Januly, který se vroce2017 dožívá osmdesáti pěti let a stále pracuje. Galerie DORKA v Domažlicích postupně shromáždila reprezentativní kolekci jeho prací od padesátých let do současnosti. Mnoho již bylo po roce 2000 vystaveno na více než deseti výstavách v Čechách- kupř. v Galerii Klatovy/Klenová, Galerii Františka Drtikola v Příbrami, v Galeriích Diamant a Vyšehrad v Praze, v Galerii Orlovna v Kroměříži a také v Galerii DORKA, která Františka Janulu v ČR zastupuje. František Janula je veřejnosti znám i díky televizním filmům a reportážím (režiséři Karel Fuksa, Petr Skala, Konstantin Karageorgiev, Arnošt Goldflam).Dílo Františka Januly si pro svou nespornou kvalitu, ve které se dle slov dr. Jiřího T. Kotalíkasnoubí česká obraznost s francouzskou noblesou,zaslouží pozornost odborné i laické veřejnosti.


...František Janula-Hostinato rigore - Jiří Šuchman ... Cesky malir | Sleviste.cz ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... František Janula-Hostinato rigore Autor: Šuchman, Jiří Nakladatel: Dorka EAN: 9788027002887 ISBN: 978-80-270-0288-7 Popis: 1× kniha, vázaná, 384 stran, česky Rozměry: 23,8 × 28,6 cm Rok vydání: 2016 (1. vydání) František Janula-Hostinato rigore. Celk ... Kniha František Janula - Hostinato rigore - Jiří Šuchman ... ... . vydání) František Janula-Hostinato rigore. Celkové hodnocení ... Od roku 1969 v Paříži žije a tvoří český malíř František Janula. Tento žák Josefa Kaplického za téměř sedmdesát let soustavné pr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY