Chrám věd a múz - dějiny Vědecké knihovny v Olomouci

Chrám věd a múz - dějiny Vědecké knihovny v Olomouci - Miloš Korhoň (ed.), | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Miloš Korhoň (ed.),
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Chrám věd a múz - dějiny Vědecké knihovny v Olomouci.pdf


Chcete si knihu přečíst?Chrám věd a múz - dějiny Vědecké knihovny v Olomouci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloš Korhoň (ed.),. Číst Chrám věd a múz - dějiny Vědecké knihovny v Olomouci Online je nyní tak snadné!

POPIS


U příležitosti 450. výročí Vědecké knihovny v Olomouci byly vydány zcela nově zpracované dějiny knihovny. Přibližují osudy instituce od příchodu členů jezuitského řádu v roce 1566 až do dnešních dnů. Mimo jiné reflektují dopady švédské okupace za třicetileté války, zrušení jezuitského řádu, proměnu ve veřejnou knihovnu, snahy o přesun do Brna, nikdy nekončící boj s nedostatkem prostoru a s tím související několikeré stěhování či vliv udělení práva povinného výtisku pro Moravu a Rakouské Slezsko v roce 1807 na skladbu a rozsah knihovního fondu. Dějiny byly zpracovány na základě nového průzkumu archivních pramenů a na více než třech stech stranách jsou ilustrovány četnými reprodukcemi a fotografiemi.


...ěd a múz dějiny vědecké knihovny v olomouci ... Veřejné knihovny | Knihy.ABZ.cz ... . Miloš Korhoň a Tereza Vintrová, eds. OLOMOUC 2016. 3 Dějiny Vědecké knihovny v Olomouci Published on Apr 29, 2016 Zcela nově zpracované dějiny knihovny vycházejí jako výpravná monografie s bohatým obrazovým doprovodem. Osobnosti a zajímavosti z historie Vědecké knihovny v Olomouci. Vstupné: Plné vstupné 50 Kč Dětské vstupné 25 Kč Vstupenka platí pro expozici v obou muzeích. Na výstavu v Galerii Biblio ve Vědecké knih ... Chrám věd a múz - dějiny Vědecké knihovny v Olomouci ... . Na výstavu v Galerii Biblio ve Vědecké knihovně v Olomouci je vstup volný. Autorský tým: Mgr. Jiří Glonek (Vědecká knihovna v Olomouci) Chrám věd a múz 450 let Vědecké knihovny v Olomouci Vědecká knihovna v Olomouci ve spolupráci s Muzeem umění Olomouc a Vlastivědným muzeem v Olomouci VÝSTAVA Vědecká knihovna v ... Chrám věd a múz. D...SOUVISEJÍCÍ KNIHY