To je dost, žes zavolal

To je dost, žes zavolal - Josef Ejnar | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Ejnar
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
To je dost, žes zavolal.pdf


Chcete si knihu přečíst?To je dost, žes zavolal ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Ejnar. Číst To je dost, žes zavolal Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autor vedený myšlenkou Paola Coelha sepsal nejdříve pro své nejbližší příběh Petra Vojíře od dětství jeho rodičů po první světové válce až do počátku sedmdesátých let minulého století. S upřímností sobě vlastní spojil osobní a společenské zážitky s fikcí literáta. Román tak nabízí nejenom pohled Petra, budoucího učitele a organizátora sportovního vyžití v základní škole Javoří, kam se po studiích vydal na tehdejší „umístěnku“, na sebe i lidi kolem něho. Vypovídá o dobovém kouzlu prostředí kolem Teplic, Mostu, ale i Milešovky, Kletečné a památných Stadic. Poutavě vyprávěné jsou i zvraty životních osudů spolužáků a rodinných přátel, hlavně však Pepíka, Pavla, Ríši, Břeti a dalších vrstevníků, kteří se vydali vlastní cestou, jež vedla často jinudy než ta Petrova. Právě ony střety během osobních a společenských otřesů od let válečných přes roky 1948, 1956 i 1968 dodávají knize na autentičnosti. A s odstupem desetiletí i potřebný nadhled ke glosování včerejška. Nezavírá oči ani nad podivnou alchymií citů, která vedla Petra k zájmu o Ivu, Martinu, manželku Evu i další ženy, jež k jeho příběhu a vnímání světa neodmyslitelně patří.


... s názvem To je dost, žes zavolal nabízí nejenom pohled jeho Petra, budoucího učitele a organizátora sportovního vyžití v základní škole Javoří, kam se po studiích vydal na ... To je dost, žes zavolal - Ejnar Josef - Knihkupectví Ládví ... ... 50+ videos Play all Mix - Slavnosti sněženek - To je dost ... YouTube; Malotraktor "to je dost dědku žes nás taky vyvez" 😁😁😁 - Duration: 11:05. ... UKÁZKA Z KNIHY TO JE DOST, ŽES ZAVOLAL (Josef Ejnar) Z kapitoly Čím se mysl naplňuje… Po dvou letech se narodil Petřík a pro mladou maminku se stal tím nejdůležitějším na celém ... 30 Josef eJnar: To Je dosT, žes zavolal vůdcově mládí, o jeho válečné statečnosti a dobrém srdci i o velkolepých plánech Německa ... Kniha To je dost, žes zavolal - Josef Ejnar | Dobré Knihy.cz ... ... 30 Josef eJnar: To Je dosT, žes zavolal vůdcově mládí, o jeho válečné statečnosti a dobrém srdci i o velkolepých plánech Německa ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY