Putování 1608-1618: Cestopis a kroniky arménského poutníka

Putování 1608-1618: Cestopis a kroniky arménského poutníka - Šimon Polský (Lehaci) | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Šimon Polský (Lehaci)
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Putování 1608-1618: Cestopis a kroniky arménského poutníka.pdf


Chcete si knihu přečíst?Putování 1608-1618: Cestopis a kroniky arménského poutníka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Šimon Polský (Lehaci). Číst Putování 1608-1618: Cestopis a kroniky arménského poutníka Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autorem arménské kroniky a cestopisu z počátku 17. století je Šimon Polský (arm. Simeon Lehaci), který pocházel z arménské diaspory v Polsku. V letech 1608–1618 podnikl několik cest po východní a jižní Evropě a po Osmanské říši s cílem navštívit slavná poutní místa (Řím, Jeruzalém) a zmapovat oblasti arménského osídlení (tj. zejména ve východní Anatolii). Vedle detailních zápisků z cest zanechal i soubor kolofonů čili historických glos, které poskytují zajímavý pohled do dějin východní Evropy a jejích jižních sousedů. Šimon popisuje zejména život východoevropských a osmanských arménských komunit a jejich kontakty s bezprostředními sousedy, s Asyřany, Řeky, Gruzíny, Kurdy, Turky, Židy aj., a jeho dílo obsahuje detailní popisy každodenního života v tehdejším Istanbulu, Káhiře, Jeruzalémě či Lvově. Mj. byl současníkem polsko-osmanských válek a velmi cenná je také jeho regionální sonda týkající se tehdejší situace ve východní Anatolii, která zahrnuje informace o probíhajících válkách mezi osmanskými sultány a perskými šáhy a o následných sociálních bouřích. Vydání knihy podpořilo Ministerstvo kultury České republiky.


... Putování 1608-1618 -- Cestopis a kroniky arménského poutníka - Šimon Polský; Lehaci Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu ... Češi a jejich sousedé. Meziskupinové postoje a kontakt ve ... ... . Autorem arménské kroniky a cestopisu z počátku 17. století je Šimon Polský (arm. Simeon Lehaci), který pocházel z arménské diaspory v Polsku. V letech 1608-1618 podnikl několik cest po východní a jižní Evropě a po Osmanské říši s cílem navštívit slavná poutní místa (Řím, Jeruzalém) a zmapovat oblasti arménského ... Putování 1608-1618 Cestopis a kroniky arménského poutníka ... (arm. Simeon Lehaci), který pocházel z arménské diaspory v Polsku. V letech 1608-161 ... Šimon Polský (Lehaci) — Nakladatelství Argo ... ... Putování 1608-1618 Cestopis a kroniky arménského poutníka ... (arm. Simeon Lehaci), který pocházel z arménské diaspory v Polsku. V letech 1608-1618 podnikl několik cest po východní a jižní Evropě a po Osmanské říši s cílem navštív...SOUVISEJÍCÍ KNIHY