Matematický vesmír: Moje pátrání po nejhlubší podstatě reality

Matematický vesmír: Moje pátrání po nejhlubší podstatě reality - Max Tegmark | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Max Tegmark
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Matematický vesmír: Moje pátrání po nejhlubší podstatě reality.pdf


Chcete si knihu přečíst?Matematický vesmír: Moje pátrání po nejhlubší podstatě reality ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Max Tegmark. Číst Matematický vesmír: Moje pátrání po nejhlubší podstatě reality Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jak to, že náš skutečný svět lze velmi dobře popsat pomocí matematických struktur? Přední americký kosmolog švédského původu Max Tegmark, profesor na MIT, se ve své nejnovější knize zamýšlí nad samotnou podstatou reality. Ukazuje, že vesmír je ještě podivuhodnější, než jsme si o něm kdysi mysleli, a to jak směrem do makrokosmu, tak do mikrokosmu. A dospívá k dosti překvapivému zjištění: nejhlubší podstata fyzikální reality má ryze matematickou povahu, takže místo „vesmír je popisován matematikou“ lze říci „svět je matematika“. Kniha fascinujícím způsobem používá populární formu výkladu k pJiž po staletí nejde největším světovým vědcům na rozum, že se celý svět, nesmírně spletitý a chaotický, dá s neuvěřitelnou přesností popsat pomocí lidského výtvoru, který je navíc poměrně jednoduchý a strohý. Tímto výtvorem je matematika a svůj údiv nad její účinností vyjadřovali i Galileo a Einstein. Mladý švédskoamerický kosmolog Max Tegmark, profesor fyziky na MIT a vášnivý milovník matematiky, však jde ještě o krok dál a tvrdí, že místo „vesmír je popisován matematikou“, lze říci „svět je matematika“. Aby svoje tvrzení doložil, zkoumá nejnovější výsledky pokročilých výzkumů mikrokosmu i makrokosmu, kvantovou teorii i astrofyziku. Pečlivě při tom odlišuje všeobecně přijímané výsledky fyzikálního mainstreamu, trochu odvážnější teorie a vyloženě spekulativní fantazie. Kniha si brzy po vydání zaslouženě získala pozornost řady vědců a vyvolala mnoho diskusí.


...ický vesmír Autor: Tegmark, Max Nakladatel: Dokořán Argo EAN: 9788073636975 ISBN: 978-80-257-1936-7, 978-80-7363-697-5 Originál: Our Mathematical Universe ... Matematický vesmír: Moje pátrání po nejhlubší podstatě ... ... . My Quest for the Ultimate Nature of Reality Překlad: Podolský, Jiří Popis: 1× kniha, vázaná, 368 stran, česky Rozměry: 16,5 × 23,5 cm Rok vydání: Podnázev: Moje pátrání po nejhlubší podstatě reality Přední americký kosmolog švédského původu Max Tegmark, profesor na MIT, se ve své nejnovější knize zamýšlí nad samotnou podstatou reality. Matematický vesmír: Moje pátrání po nejhlubší podstatě reality Max Tegmark Nakladatelé: Argo , Dokořán 2017 Matematický vesmír - Moje pátrání ... Matematický vesmír Moje pátrání po nejhlubší podstatě reality ... . Matematický vesmír: Moje pátrání po nejhlubší podstatě reality Max Tegmark Nakladatelé: Argo , Dokořán 2017 Matematický vesmír - Moje pátrání po nejhlubší podstatě reality - Max Tegmark - Již po staletí nejde největším světovým vědcům na rozum, že se celý.. | Nakladatelství Dokoř...SOUVISEJÍCÍ KNIHY