Zápisky obviněného: Diář Václava Havla 1977

Zápisky obviněného: Diář Václava Havla 1977 - David Dušek (ed.), | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
David Dušek (ed.),
DIMENZE
7,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Zápisky obviněného: Diář Václava Havla 1977.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zápisky obviněného: Diář Václava Havla 1977 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Dušek (ed.),. Číst Zápisky obviněného: Diář Václava Havla 1977 Online je nyní tak snadné!

POPIS


O existenci útržkovitých deníkových záznamů, přibližujících nejbolestivější setkání Václava Havla s represivními složkami komunistické moci, neměl dlouho nikdo ponětí. Sám Václav Havel se o nich nikde nezmiňoval a ani v rozhovorech s nejbližšími se ke své vězeňské zkušenosti příliš nevracel. K jejich objevení došlo až před necelými dvěma lety, kdy David Dušek začal pořádat pozůstalost svého dědečka Zdeňka Urbánka – překladatele, esejisty a celoživotního rádce a přítele Václava Havla. V jedné z krabic s písemnostmi nalezl diář s poznámkami, jejichž rukopis se nápadně podobal písmu Václava Havla. Svou domněnku se rozhodl zkonzultovat s Annou Freimanovou, která byla s Václavem Havlem v úzkém kontaktu již od 80. let, a fantastický objev byl na světě: nezpochybnitelně autentická výpověď obviněného ve vyšetřovací vazbě. Krátce nato Dušek oslovil další tři blízké spolupracovníky Václava Havla – filozofa Martina Palouše, kanadského překladatele Paula Wilsona a diplomata a psychologa Michaela Žantovského – s prosbou o napsání esejů, které by Havlovy zápisky, nezřídka zkratkovité, pomohly rozkrýt a ozřejmit. Právě takto vznikl koncept knihy Václav Havel: Zápisky obviněného. “Diář z jednoho z nejdramatičtějších období v Havlově životě přispívá k lepšímu chápání cíleného útoku moci na nekonformního spisovatele, jeho tehdejšího duševního rozpoložení, jeho myšlenkového i společenského okruhu a mučivého dilematu, před nějž byl postaven,” řekl spoluautor knihy, Havlův životopisec a ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský.


...Zápisky obviněného -- Diář Václava Havla 1977 - Anna Freimanová; Václav Havel; Martin Palouš; Paul Wilson; Michael Žantovský; David Dušek Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu ... Zápisky obviněného - Anna Freimanová od 193 Kč - Heureka.cz ... . V jedné z krabic s písemnostmi nalezl diář s poznámkami, jejichž rukopis se nápadně podobal písmu Václava Havla. Svou domněnku se rozhodl zkonzultovat s Annou Freimanovou, která byla s Václavem Havlem v úzkém kontaktu již od 80. let, a fantastický objev byl na světě: nezpochybnitelně autentická výpověď obviněného ve ... Anna Freimanová, Václav Havel, Martin Palouš, Paul Wilson, Michael Žantovský, David Dušek (ed.) - Zápisky ... Václav Havel: Zápisky obviněného - Knihovna Václava Havla ... . let, a fantastický objev byl na světě: nezpochybnitelně autentická výpověď obviněného ve ... Anna Freimanová, Václav Havel, Martin Palouš, Paul Wilson, Michael Žantovský, David Dušek (ed.) - Zápisky obviněného Ukázka. Skladem Pro Fajnšmekry Info OKO. Zápisky ... Zápisky obviněného: Diář Václava Havla 1977. David Dušek (ed.), Anna Freimanová ... Zápisky obvin...SOUVISEJÍCÍ KNIHY