Západ a ti druzí: Globalizace a teroristická hrozba

Západ a ti druzí: Globalizace a teroristická hrozba - Roger Scruton | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Roger Scruton
DIMENZE
9,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Západ a ti druzí: Globalizace a teroristická hrozba.pdf


Chcete si knihu přečíst?Západ a ti druzí: Globalizace a teroristická hrozba ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Roger Scruton. Číst Západ a ti druzí: Globalizace a teroristická hrozba Online je nyní tak snadné!

POPIS


Zatímco islámská civilizace je drásána konflikty, západní civilizace má vnitřní tendenci k rovnováze. Svobody, které občané Západu pokládají za samozřejmost, jsou v islámských zemích veskrze neslýchané, a zatímco žádní západní občané ze Západu neutíkají, 70 procent světových utečenců jsou muslimové prchající z míst, kde je oficiální doktrínou jejich náboženství. Všichni tito utečenci navíc míří na Západ, protože neznají jiné místo, které by jim dalo příležitosti, svobody a osobní bezpečí, které beznadějně hledali doma. Zarážející však je, že jakmile přijdou na Západ, mnozí z těchto muslimských běženců začnou pociťovat ke společnosti, která je obklopuje, nenávist; chtějí se jí pomstít za nějakou chybu, která je tak odporná, že za přiměřený trest nepovažují nic menšího než její naprosté zničení. Ještě podivnější je skutečnost, že ti muslimové, kteří se usadili, integrovali a osvojili si určitý druh loajality k západním institucím a zvykům, často vychovávají děti, které se navzdory tomu, že se narodily na Západě, samy identifikují s jeho opozicí – s opozicí tak nelítostnou, že opět hraničí s touhou po zničení. Bylo by však chybou svalovat vinu pouze na islám. Kniha známého britského filosofa Rogera Scrutona, inspirovaná událostmi 11. září 2001, je nejen břitkou inlektuální obranou západní civilizace, ale i kritickým zkoumáním toho, zda mohou západní státy ve své nynější podobě nabídnout islámským přistěhovalcům tolik potřebný pocit sounáležitosti, aby mohli získat loajalitu k hostitelské zemi.


...ti druzí: Globalizace a teroristická hrozba Roger Scruton Nakladatel: Barrister & Principal 2007 Západ a ti druzí: Globalizace a teroristická hrozba Roger Scruton Nakladatel: Barrister & Principal 2016 Scruton Roger: Západ a ti druzí ... Západ a ti druzí - Globalizace a teroristická hrozba ... ... . Globalizace a teroristická hrozba ... Všichni tito utečenci navíc míří na Západ, protože neznají jiné místo, které by jim dalo příležitosti, svobody a osobní bezpečí, které beznadějně hledali doma. Zarážející však je, že jakmile přijdou na Západ, mnozí z těchto muslimských ... Kniha: Západ a ti druzí -- Globalizace a teroristická hrozba - Roger Scruton Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete n ... Kniha Západ a ti druzí - globalizace a teroristická hrozba ... ... . Zarážející však je, že jakmile přijdou na Západ, mnozí z těchto muslimských ... Kniha: Západ a ti druzí -- Globalizace a teroristická hrozba - Roger Scruton Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete n...SOUVISEJÍCÍ KNIHY