Umění být

Umění být - Erich Fromm | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Erich Fromm
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Umění být.pdf


Chcete si knihu přečíst?Umění být ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Erich Fromm. Číst Umění být Online je nyní tak snadné!

POPIS


V letech 1974–1976, kdy zestárlý Fromm pracoval na díle Mít, nebo být, napsal mnohem více kapitol, než kolik jich bylo skutečně užito v knize, jež poprvé vyšla v roce 1976. Některé z nich obsahuje právě tento svazek. Pojednávají o „cestě k bytí“, jež může člověka naučit „umění být“. K němu ho dovedou láska, rozum a tvůrčí aktivita, které – na rozdíl od majetkových předmětů, jež se užíváním spotřebovávají – sdílením a užíváním rostou a znásobují se. Fromm rovněž varuje před představou, že osvícení můžeme dosáhnout bez úsilí, a před vírou, že život lze žít bez bolesti. Jeho cesta k sebeuvědomění a blahu je založena na psychoanalýze a meditaci. V umění být – v umění fungovat jako plná osobnost – lze vidět nejvyšší cíl života. Ten se nám podaří, když se obrátíme od narcistické sebevztaženosti, egoismu a vlastnické orientace k psychologickému a duchovnímu štěstí – k orientaci na bytí. Erich Fromm (1900–1980) byl původem německý sociální psycholog, sociolog, humanistický filozof a demokratický socialista, spojený s tzv. frankfurtskou školou a s kulturní psychoanalýzou. Fromm v roce 1933 emigroval do Spojených států. Konec života strávil ve Švýcarsku. V Portále vyšly jeho knihy Strach ze svobody a Umění milovat.


...být zdráv může ovládnout kdokoli - zjistěte, jak na to! Žijeme dnes v určitém paradoxu, kdy se díky výraznému technologickému pokroku urgentní medicína dostala na vysokou úroveň, takže jsme téměř přestali umírat na akutní stavy ... Kniha: Umění být - Erich Fromm | Knihy.ABZ.cz ... . Za velmi efektivní řešení akutních stavů ale platíme vysokou daň v podobě ... Umění být ženou je konference pro všechny ženy. Jsme Adela, Saša a Marcela. Přinášíme inspiraci. Vytváříme prostředí, které reprezentuje sílu ženy a její odhodlání být šťastnou. Naší snahou je prostřednictvím programu konference ženám přinést nejen nové znalosti a zkušenosti, ale také relax a po ... Umění být zdráv — Platforma zdraví ... . Přinášíme inspiraci. Vytváříme prostředí, které reprezentuje sílu ženy a její odhodlání být šťastnou. Naší snahou je prostřednictvím programu konference ženám přinést nejen nové znalosti a zkušenosti, ale také relax a pohodu. Umění být zdráv ale neleží vně nás, nýbrž v nás. Být zdráv v 21. století znamená zvědomit si důležité aspekty ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY