Karel IV. v soudobých kronikách

Karel IV. v soudobých kronikách - Marie Bláhová, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Marie Bláhová,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Karel IV. v soudobých kronikách.pdf


Chcete si knihu přečíst?Karel IV. v soudobých kronikách ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marie Bláhová,. Číst Karel IV. v soudobých kronikách Online je nyní tak snadné!

POPIS


Výbor z kronik doby Karla IV. obsahuje třetí knihu Kroniky (Cronica praegensis) probošta pražského kostela a kaplana pražského biskupa Jana IV. z Dražic Františka Pražského, dále Kroniku kostela pražského (Chronica ecclesiae Pragensis) pražského kanovníka Beneše Krabice z Veitmile, která z ní vychází, a konečně vlastní životopis Karla IV. (Vita Caroli Quarti). Díla, která jsou mimořádně cenným dobovým pramenem k vládě nejvýznamnějšího Lucemburka na českém a říšském trůně, doprovází zasvěcená úvodní studie historika Martina Nodla a doslov a poznámky překladatelky a historičky Marie Bláhové. Součástí edice je rovněž reprodukce dvaatřiceti iluminací, které pocházejí ze staročeských překladů Vita Caroli a staročeského textu Korunovačního řádu z let 1472 a 1400–1499, dnes uložených v Rakouské národní knihovně ve Vídni (ms. 2618 a 581).


.... v soudobých kronikách Popis: 1× kniha, vázaná, 272 stran, česky Rozměry: 19,5 × 27 cm Rok vydání: 2016 (1 ... Kniha Pirátská odysea - Trh knih - můj antikvariát online ... . vydání) ... Kniha: Karel IV. v soudobých kronikách - Marie Bláhová; Zuzana Lukšová; Martin Nodl. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Václava II. Robert Antonín, Zahraniční politika krále Václava II. v letech 1283-1300, Brno 2009. Karel IV. obnoVItel a zaKladatel martIn nodl Marie Bláhová, Zuzana Lukšová, Mart ... Kniha Karel IV. v soudobých kronikách - Lukšová Zuzana ... ... . v letech 1283-1300, Brno 2009. Karel IV. obnoVItel a zaKladatel martIn nodl Marie Bláhová, Zuzana Lukšová, Martin Nodl Karel IV. V soudobých KronIKách Z latinských originálů přeložily a poznámkami opatřily Marie Bláhová a Zuzana Lukšová. Karel IV. v soudobých kronikách Marie Bláhová ... Výbor z kronik doby Karla IV. obsahuje třetí knihu Kron...SOUVISEJÍCÍ KNIHY