Vyprávění

Vyprávění - Ursula K. Le Guinová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ursula K. Le Guinová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vyprávění.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vyprávění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ursula K. Le Guinová. Číst Vyprávění Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pozemská lingvistka Sutty pátrá ve velehorách planety Aka po zbytcích staré kultury, zakázané a pronásledované totalitním a technologiemi posedlým Korporátním státem. Sutty postupně zjišťuje, že nesmírný labyrint tisíciletých vědomostí skutečně vskrytu přežívá, že je obrovský a nepochopitelný. Jeho jméno zní Vyprávění... Ursula Kroeber Le Guinová je světoznámou autorkou science fiction a fantasy, jejíž dílo oceňují jak příznivci žánru, tak i širší literární kritika. Román Vyprávění, který spadá do pozdního období její tvorby a který v roce 2001 získal ceny Locus a Endeavour, vychází česky poprvé.


...a - v podstatě část Vašeho vyprávění, kde se něco začíná dít (kolize) Vyvrcholení - zápletka se může například rozuzlovat a my si při čtení uvědomujeme, o co vlastně šlo (krize) Zvrat - není nic lepšího, když čteme nějaké vyprávění, když se najednou stane něco, co nečekáme (peripetie) Vypravování (vyprávění) je slohový útvar, jenž uvádí nějaký příběh, událost nebo řadu událostí často v jejich logické souvislosti nebo časové posloupnosti ... vyprávění - Wikislovník ... .Události i příběhy, které tvoří podstatu vypravování, mohou být čerpány ze života nebo být vymyšleny (pak spíše mluvíme o vypravovaných povídkách).U vypravování je kladen důraz na dějová ... Vyprávění je volný literární útvar, který používá písemné nebo mluvené komentáře, aby zprostředkoval příběh publi ... Vypravování | Slohové práce | Český-jazyk.cz aneb ... ... .Události i příběhy, které tvoří podstatu vypravování, mohou být čerpány ze života nebo být vymyšleny (pak spíše mluvíme o vypravovaných povídkách).U vypravování je kladen důraz na dějová ... Vyprávění je volný literární útvar, který používá písemné nebo mluvené komentáře, aby zprostředkoval příběh publi...SOUVISEJÍCÍ KNIHY