Pražský dixieland

Pražský dixieland - Jan Stavinoha | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Stavinoha
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pražský dixieland.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pražský dixieland ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Stavinoha. Číst Pražský dixieland Online je nyní tak snadné!

POPIS


Povídky v Pražském dixielandu nezapřou autorův český původ, přestože již dlouhá léta žije v Nizozemsku. S hrabalovskou nostalgií či haškovským humorem, ale přesto po svém líčí drobné pražské postavičky šedesátých let. Komunistický režim jim všem komplikuje život, ale oni se vyrovnávají se všemi útrapami důvtipně a s nadhledem. Často je můžeme charakterizovat řekněme jako šibaly, ať už se jedná o školáka, studenta, muzikanta, důchodce, redaktora, recepčního, nebo nezaměstnaného. Sbírka se skládá z dvanácti povídek, z nichž každá se odehrává v Praze a zastupuje jeden měsíc v roce. Kompoziční inspirací bylo pro autora Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho. Postavy hudebníků, často jako osob nerespektujících systém nebo stojících mimo něj, se pak objevují nejen v titulní povídce.


... Dixieland (Prague Dixieland) Year: 1977 Karel Danda: trumpet Zdeněk Majer: clarinet Jan Hynčica: 1st trombone, bandleader František Kunc: 2nd trombone Karel Růžička: piano Luděk ... Pražský dixieland - Pražský dixieland - Supraphonline.cz ... ... Pražský Dixieland (Prague Dixieland) Year: unknown WWW.PJB.CZ. Explore releases from Pražský Dixieland at Discogs. Shop for Vinyl, CDs and more from Pražský Dixieland at the Discogs Marketplace. Listen to Pražský Dixieland by Pražský dixieland on Deezer. With music streaming on Deezer you can discover more than 56 million tracks, create your own playlists, and share your favourite tracks with your friends. Pražský Dixieland, an album ... Pražský Dixieland - Fullhand / Pražské Blues / Pražský ... ... . With music streaming on Deezer you can discover more than 56 million tracks, create your own playlists, and share your favourite tracks with your friends. Pražský Dixieland, an album by Praž...SOUVISEJÍCÍ KNIHY