Starověký Egypt

Starověký Egypt - - | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Starověký Egypt.pdf


Chcete si knihu přečíst?Starověký Egypt ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Starověký Egypt Online je nyní tak snadné!

POPIS


Velká kniha Starověký Egypt je doplněným a opraveným překladem z anglického originálu Book of Ancient Egypt britského vydavatelství Future Publishing. Čeká vás nádherná rodinná encyklopedie, celých 164 stránek nabitých informacemi, časovými osami a infografikami... V roce 1922 ohromil svět velkolepý objev. Lidé ze všech koutů planety napjatě sledovali, jak Howard Carter pomalu odhaloval bohatství nově nalezené Tutanchamonovy hrobky. Svět zasáhla egyptománie. Rituály a víra této vysoce rozvinuté společnosti se znovu dostaly do centra dění. Byl to ten nejzásadnější zlom v egyptologii od nalezení Rosettské desky Napoleonovými muži a jejího rozluštění na začátku 19. století. Ve Velké knize starověkého Egypta se přesuneme v čase a projdeme se po břehu Nilu, abychom zjistili, proč se z této společnosti stala jedna z nejmocnějších starověkých civilizací. Představíme ty nejslavnější i nechvalně proslulé faraony, podíváme se na úžas budící pomníky, které byly vztyčeny na jejich počest, a přiblížíme náboženské principy, k teré v Egyptě řídily každodenní život. Odhalíme hrůzu nahánějící pohřební rituály, jež zajišťovaly bezpečnou cestu do posmrtného života, a rozkódujeme hieroglyfy, které zdobí dochované chrámy i papyry – a to vše díky dechberoucím a zasvěceným textům, ilustracím a fotografiím. Přeneste se s námi do starověkého Egypta!


...ký Egypt byl jednou z významných a současně nejstarších starověkých civilizací ve Středomoří a na Předním východě ... Poznejte starověký Egypt - dějiny a historie | Egyptologie.cz ... .Jejím centrem byla oblast severo východní Afriky na území dnešního Egypta, kde se soustředila podél dolního toku řeky Nilu až k prvnímu kataraktu tvořícímu přirozenou jižní hranici. Specifické podmínky nilského údolí a pravidelných ... Published on Jan 9, 2018. YouTube Premium. Get YouTube without the ads. Rating is available when the video has been rented. This feature is not available ... Starověký Egypt - Wikipedie ... . YouTube Premium. Get YouTube without the ads. Rating is available when the video has been rented. This feature is not available right now. Please try again later. Published on Apr 26, 2017 ... Starověký Egypt je z historického hlediska nejstarší stát na světě.Starověký Egypt je zajímavý nejen díky svým nesčetným památkám (pyramidy v Sakkáře, pyramidy v Dahšúru, pyramidy v Abúsíru, py...SOUVISEJÍCÍ KNIHY