A přece budu blízko: Život a mučednická smrt kněží Jana Buly a Václava Drboly od Babic

A přece budu blízko: Život a mučednická smrt kněží Jana Buly a Václava Drboly od Babic - Luděk Navara, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Luděk Navara,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
A přece budu blízko: Život a mučednická smrt kněží Jana Buly a Václava Drboly od Babic.pdf


Chcete si knihu přečíst?A přece budu blízko: Život a mučednická smrt kněží Jana Buly a Václava Drboly od Babic ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Luděk Navara,. Číst A přece budu blízko: Život a mučednická smrt kněží Jana Buly a Václava Drboly od Babic Online je nyní tak snadné!

POPIS


Je třicátého dubna 1951. Pro faráře Jana Bulu si do Rokytnice na Třebíčsku přijíždí tajná policie. Čeká ho cesta do vyšetřovny v Jihlavě, kruté mučení a v květnu 1952 poprava. Stejný osud stihne i faráře Václava Drbolu, který předtím bude rovněž brutálně mučen. Drbola je zatčen sedmnáctého června 1951 na faře v Babicích. Je to osudové místo, hned vedle se nachází škola, do níž o několik týdnů později vniknou ozbrojení muži a zastřelí tři místní funkcionáře. Přestože Drbola i Bula jsou v době tragédie již ve vězení, budou za útok souzeni. Stejně jako další: odsouzených nakonec bude více než sto, z toho jedenáct dostane trest smrti. V září 2011 bylo zahájeno řízení o blahořečení Václava Drboly a Jana Buly. Publikaci doprovází bohatá obrazová příloha.Luděk Navara (nar. 1964) a Miroslav Kasáček (nar. 1937) už řadu let mapují bezpráví, kterých se dopouštěl komunistický režim. Po knihách Mlynáři od Babic (2008), Příběhy třetího odboje (2010), Volavčí sítě (2012) a předloňské biografické publikaci Na útěku o válečném letci a později jáchymovském vězni Josefu Bryksovi přicházejí s dramatickým příběhem dvou kněží popravených v padesátých letech: Jana Buly a Václava Drboly.


...e budu blízko: Život a mučednická smrt kněží Jana Buly a Václava Drboly od Babic Luděk Navara, Miroslav Kasáček Oba autoři se osobně zúčastní také slavnostního představení knihy A přece budu blízko s podtitulem Život a mučednická smrt kněží Jana Buly a Václava Drboly od Babic ... Tip na knihu: A přece budu blízko (Luděk Navara, Miroslav ... ... . Akce se uskuteční dnes v úterý 15. listopadu v 18 hodin v prostorách Libri Prohibiti, Senovážné náměstí 2, Praha 1. Všechny informace o produktu Kniha A přece budu blízko - Život a mučednická smrt páterů Jana Buly a Václava Drboly od Babic, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze A přece budu blízko - Život a mučednická smrt páterů Jana Buly a Václava Drboly od Babic. Je tři ... Luděk Navara, Miroslav Kasáček: A přece budu blízko ... ... . Všechny informace o produktu Kniha A přece budu blízko - Život a mučednická smrt páterů Jana Buly a Václava Drboly od Babic, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze A přece budu blízko - Život a mučednická smrt páterů Jana Buly a Václava Drboly od Babic. Je třicátého dubna 1951. Pro faráře Jana Bulu si do Rokytnice na Třebíčsku přijíždí tajná...SOUVISEJÍCÍ KNIHY