Úkazy

Úkazy - Petr Pazdera Payne | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Pazdera Payne
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Úkazy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Úkazy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Pazdera Payne. Číst Úkazy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jedinečnost knihy Úkazy je založena na symbióze literáta a výtvarníka, přičemž termín „úkaz“je třeba chápat jako snahu o pojmenování jak obrazové, tak textové složky svazku. Soubor povídek (mikropovídek, krátkých podobenství) a kreseb (tužkou a červenou pastelkou) vznikl ve vzájemném doprovodu: nejde o ilustrace textu, ani o glosy k zobrazenému, nýbrž o paralelní běh, lépe řečeno souběh.V Úkazech dochází k pozoruhodnému protnutí světa výtvarného a světa slovesného. Petr Pazdera Payne (1960) je autorem především povídkových knih. Kniha Předběžná ohledání byla navržena na cenu Magnesia Litera. Michal Machat (1963) je akademicky vyškolený výtvarník, ilustroval již řádku knih, například Obsluhoval jsem anglického krále Bohumila Hrabala.


...020 18:00 Martin Gembec Úkazy 19. vesmírný týden 2020 ... Úkazy na obloze - planetum ... . Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 4. 5. do 10. 5. 2020. Měsíc bude v úplňku, dokonale tak přezáří meteory éta Aquarid. Optické úkazy v atmosféře tvoří pestrou škálu jevů, které v přírodě vždy zaujmou oko dychtivého pozorovatele. Mezi nejznámější patří duha, halové jevy, koróny, soumrakové jevy a mnohé další. O kráse těchto úkazů, vysvětlení jejich vzniku a ... Úkazy | Články | Astronomický informační server astro.cz ... . O kráse těchto úkazů, vysvětlení jejich vzniku a historii zkoumání je tato stránka. Podivuhodné přírodní úkazy II. (1/3) Sobota 18. 4. 2020 na ČT2. Nastavit připomenutí ... Astronomické úkazy roku 2020 Lenka Soumarová. Rok 2020 nám na obloze určitě chystá spoustu zajímavého. Hned v únoru nastávají nejlepší podmínky večerní v...SOUVISEJÍCÍ KNIHY