Literární a knižní kultura v digitálním věku

Literární a knižní kultura v digitálním věku - Martina Navrátilová (ed.), | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Martina Navrátilová (ed.),
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Literární a knižní kultura v digitálním věku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Literární a knižní kultura v digitálním věku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martina Navrátilová (ed.),. Číst Literární a knižní kultura v digitálním věku Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha vznikla z podnětu mezinárodní interdisciplinární konference věnované digitální literatuře a jejímu publikování, jež se konala v dubnu 2015. Pro účely knižního vydání byly jednotlivé příspěvky rozpracovány či přepracovány do 18 kapitol, které ve 4 oddílech doplněných úvahovým apendixem shrnují aktuální poznatky v dané oblasti. Počáteční oddíl knihy – Literatura a digitalita – se zabývá některými obecnými otázkami remediace mezi tištěnou a digitální knižní sférou. Jednotlivé kapitoly spojuje převážně recepční hledisko, tedy zvažování problematiky „odlišného čtení“ digitálních textů, případně problematiky jejich čtenářské akceptace. Oddíl Digitalita a performativita sdružuje kapitoly zaměřené na konkrétní specifické varianty digitální literatury a na jejich performativní základ. V části na zvané Digitalizace literatury jsou soustředěny tři příspěvky založené na konkrétní zkušenosti s přípravou digitální edice textů. Sekce Knižní trh v digitálním věku obsahuje stať obecnějšího rázu nazvanou Publikování knih v čase manažerské logiky: poznámky k současnému českému nakladatelskému poli, na niž navazuje dílčí studie Česká nakladatelství knih pro děti a mládež v digitálním věku. Publikaci uzavírá stručný, úvahově pojatý apendix prezentující grafické a technologické vize tří osobností působících v knižní praxi.


...rní a knižní kultura v digitálním věku Autor: Pořízková, Lenka Editor: Navrátilová, Martina Nakladatel: UP OLOMOUC EAN: 9788087895498 ISBN: 978-80-87895-49-8 Popis: 1× kniha, brožovaná, 178 stran, česky Rozměry: 25,5 × 18 cm Rok vydání: 2016 (1 ... Stránka 3: Mgr. et Mgr. Kateřina Kirkosová, Ph.D ... ... . vydání) Literární a knižní kultura v digitálním věku. ... jež se konala v dubnu 2015. Pro účely knižního vydání byly jednotlivé příspěvky rozpracovány či přepracovány do 18 kapitol, které ve 4 oddílech doplněných úvahovým apendixem shrnují aktuální poznatky v dané oblasti. ... Literatura a digitalita - se zabývá ... Hledáte Literární a knižní kultura v digitálním věku od Martina Navrátilová,Lenka Pořízková? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen ... akceptace - ABZ.cz: slovník cizích slov ... . ... Literatura a digitalita - se zabývá ... Hledáte Literární a knižní kultura v digitálním věku od Martina Navrátilová,Lenka Pořízková? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY