Od Pardubic k českomoravskému pomezí: Tajemné stezky

Od Pardubic k českomoravskému pomezí: Tajemné stezky - Jan Řeháček | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Řeháček
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Od Pardubic k českomoravskému pomezí: Tajemné stezky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Od Pardubic k českomoravskému pomezí: Tajemné stezky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Řeháček. Číst Od Pardubic k českomoravskému pomezí: Tajemné stezky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Spolu s autorem Janem Řeháčkem se tentokrát podíváme do východních Čech. Naše putování zahájíme v Pardubicích, které za svou slávu vděčí moravskému šlechtickému rodu Pernštejnů a v pozdějších dobách rozvoji železnice. Budeme obdivovat pozůstatky pernštejnských vodních děl - rybníky, kanály a akvadukty. Vždyť Pardubicko ve své době sneslo srovnání i s mnohem slavnějším Třeboňskem. Povíme si také o vojenské nemocnici Karanténa a o dvou výstavách, které Pardubice proslavily nejen doma, ale i v zahraničí. A nesmíme zapomenout ani na Jana Kašpara, průkopníka českého letectví, slavnou dostihovou tradici a tajemství výroby perníku. Po prozkoumání pardubického okolíse vydáme na východ k českomoravskému pomezí. Navštívíme řadu hradů - Kunětickou horu, Lichnici, Košumberk nebo Svojanov, rodiště hudebních skladatelů Bedřicha Smetany a Bohuslava Martinů Litomyšl a Poličku, v Podlažicích si povíme o pověstné Ďáblově bibli. Vynechat nesmíme ani řadu měst a městeček - Chrudim, Vysoké Mýto, Hrochův Týnec nebo Heřmanův Městec. Ve Vraclavi se seznámíme s pohnutou historií rodu Vršovců a v bývalé osadě Ležáky se pokloníme obětem krveprolití z doby po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Nechte se pozvat k návštěvě tohoto překrásného a na historii bohatého kraje. Věřte, že nebudete litovat.


...vejte knihu Tajemné stezky - Od Pardubic k českomoravskému pomezí v internetovém knihkupectví Megaknihy ... Tajemné stezky - Od Pardubic k českomoravskému pomezí ... ... .cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Tajemné stezky - Od Pardubic k českomoravskému pomezí (Jan Řeháček) Cena vč. DPH: 249 Kč Cena pro členy klubu typu B: 229 Kč Cena pro členy klubu typu C: 229 Kč. Další díl úspěšné edice Tajemné stezky, tentokrát věnovaný Pardubicím a oblasti ležící východně od města. Hledáte Tajemné stezky Od Pardubic k českomoravskému pomezí od Řeháček Jan? Dnes objednáte, zítra ... Od Pardubic k českomoravskému pomezí Tajemné stezky ... . Hledáte Tajemné stezky Od Pardubic k českomoravskému pomezí od Řeháček Jan? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Recenze produktu Tajemné stezky - Od Pardubic k Českomoravskému pomezí. Řadit podle: Četli jste tuto knihu? Napište k ní vlastní ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY