Tess z d´Urbervillů

Tess z d´Urbervillů - Thomas Hardy | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Thomas Hardy
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tess z d´Urbervillů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tess z d´Urbervillů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Thomas Hardy. Číst Tess z d´Urbervillů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Román Thomase Hardyho Tess z D’Urbervillů patří k nejslavnějším viktoriánským románům a na čtenářské oblibě neztratil dodnes. Ve své době vzbudil obrovský rozruch a náležitě bouřlivou odezvu, zvláště díky autorově vášnivé obžalobě puritánské viktoriánské morálky. Podobně jako většina Hardyho ostatních románů se i Tess z D’Urbervillů odehrává ve fiktivním jihoanglickém hrabství Wessex; jeho hlavní hrdinkou je venkovská dívka Tess, jejíž upřímnost, citlivost a mravní nesmlouvavost naráží na pokrytecké konvence okolí a postupně vede k hrdinčině tragédii. Baladický příběh navíc působivě dokresluje časový rámec knihy: do poklidných venkovských končin začínají doléhat ozvěny společenských změn vyvolaných industrializací; lidé začínají ztrácet staré jistoty a mají před sebou náhle budoucnost zbavenou opor – ale zároveň i nové možnosti. Tato situace dává autorovi podnět k filosofickému zamyšlení nad osudovými silami, ovlivňujícími úděl člověka. Thomas Hardy (1840–1928) je jedním z největších anglických spisovatelů všech dob. Jeho díla, jako například Daleko od hlučícího davu (1874), Rodákův návrat (1878), Starosta casterbridgeský (1886) či Neblahý Juda (1895), zobrazují vesměs svár mezi tradičními hodnotami a silným jedincem, vzdorujícím tlaku okolí; odráží se v nich autorovo moderní vidění světa i jeho rostoucí příklon k sociálnímu darwinismu a schopenhauerovskému pesimismu. Ač je Hardyho dílo v mnoha ohledech typickým produktem viktoriánské doby, razilo zároveň cestu modernistické próze – a vůdčí osobnosti anglického literárního modernismu se také k Hardyho odkazu hrdě hlásily.


...the d'Urbervilles: A Pure Woman Faithfully Presented is a novel by Thomas Hardy ... Tess of the D'Urbervilles (TV Movie 1998) - IMDb ... .It initially appeared in a censored and serialised version, published by the British illustrated newspaper The Graphic in 1891, then in book form in three volumes in 1891, and as a single volume in 1892. Though now considered a major nineteenth-century English novel and possibly Hardy's fictional ... Tess of the d'Urbervilles, novel by Thomas Hardy, first published serially in bowdlerized form in the Graphic (July—December 1891) and in its entirety in book form (three volumes) the same year. It was subtitled A Pure Woman Faithfully Presented because Hardy felt that it ... SparkNotes: Tess of the d'Urbervilles: Study Guide ... . It was subtitled A Pure Woman Faithfully Presented because Hardy felt that its heroine was a virtuous victim of a rigid Victorian moral code. With Gemma Arterton, Eddie Redmayne, Ruth Jones, Hans Matheson. The story of Tess Durbeyfield, a low-born country girl whose family find they have noble connections. Tento měsíc jsem...SOUVISEJÍCÍ KNIHY