Baronka Blixenová

Baronka Blixenová - Dominique de Saint Pern | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Dominique de Saint Pern
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Baronka Blixenová.pdf


Chcete si knihu přečíst?Baronka Blixenová ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dominique de Saint Pern. Číst Baronka Blixenová Online je nyní tak snadné!

POPIS


Román o ženě, která prožila románový život. Příběh vášnivé svobodomyslné ženy, jejíž jméno zná díky filmu Vzpomínky na Afriku celý svět Karen Blixenová... baronka, Tania, Tanna, Titanie, Isak... Kolika jmény ji nazývali, kolik tváří tato podivuhodná žena měla. Lovkyně lvů a paní africké farmy, mondénní hostitelka, vypravěčka pohádek, žhavá milenka, divoká, nespoutaná duše, záhadný autor podivuhodných příběhů... Tímhle vším byla. Meryl Streepová, hollywoodská hvězda filmu Vzpomínky na Afriku se dokonce vydala před natáčením do míst, kde Karen žila, aby se dokázala převtělit do ženy, kterou měla představovat. Dominique de Saint Pern uvádí na scénu nejen odvážnou ženu, snad dokonce ďáblici, ale nechává zaznít také hlas její nejvěrnější průvodkyně Clary, která jí byla ošetřovatelkou, sekretářkou i služkou. Otevírá před námi duši tohoto zlatého věku, kdy lidé ještě dokázali velkolepě milovat, psát i umírat. Od Afriky po Dánsko, od New Yorku po Londýn, v tomto románu je v živých barvách a téměř filmovými střihy vylíčena celá bláznivá epocha první poloviny 20. století.


...Karen von Blixen-Finecke, rodným jménem Karen Christentze Dinesen (17 ... Baronka Blixenová - Saint Pern Dominique De | Elektronická ... ... . dubna 1885 Rungstedlund - 7. září 1962 Rungstedlund), byla dánská básnířka, spisovatelka a vypravěčka, která kromě svého vlastního jména psala pod pseudonymy Isaac Dinesen, Osceola a Pierre Andrezel.Pocházela z vyšších statkářsko-aristokratických kruhů. Baronka Blixenová. 9. Dovedla být nesnesitelná. Na zabití. Vyznat se v ní… Jsou mi k smíchu všichni ti novináři, spisovat ... Baronka Blixenová - De Saint Pern Dominique | Metafora.cz ... . Vyznat se v ní… Jsou mi k smíchu všichni ti novináři, spisovatelé, nakladatelé, kteří mi kladli otázky a čekali, až jim ... Všechny informace o produktu Kniha Baronka Blixenová, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Baronka Blixenová. Baronka Blixenová od 208 Kč - Heureka.cz Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Název: Baronka Blixenová. Autor: Dominique de Saint Pern. Titul je zařazen do žánrů: Beletrie › Biografické romány; Beletri...SOUVISEJÍCÍ KNIHY