Maqámy

Maqámy - Abú Al-Hamadhání | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Abú Al-Hamadhání
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Maqámy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Maqámy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Abú Al-Hamadhání. Číst Maqámy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Na konci 10. století vznikl zcela nový žánr klasické arabské prózy – maqáma. Vytvořil jej Abú ’l-Fadl Ahmad ibn al-Husajn ibn Jahjá, jemuž se v dějinách arabské literatury dostalo příhodného označení Badíc az-Zamán (Div své doby). Zasloužil si ho díky svým vynikajícím schopnostem a nevšednímu talentu, jimiž převyšoval své současníky a vrstevníky. Nesmírnou proslulost přinesl maqámám dokonale zvládnutý vytříbený literární styl a výjimečný jazykový talent al-Hamadháního, který se stal vzorem pro generace autorů rozvíjejících umění tohoto epického žánru. Maqámy vyprávějí o zvyklostech každodenního života obyvatel Abbásovského chalífátu, o šibalských kouscích podvodníků i potulných literátů. Umělecká hodnota al-Hamadháního díla je dodnes předmětem velikého zájmu spisovatelů a literárních kritiků v arabském světě i za jeho hranicemi.


... vyprávějí o zvyklostech každodenního života obyvatel Abbásovského chalífátu, o šibalských kouscích podvodníků i potulných literátů ... fitra - knihovna ... . Umělecká hodnota al-Hamadháního díla je dodnes předmětem velikého zájmu spisovatelů a literárních kritiků v arabském světě i za jeho hranicemi. Maqámy skutočne predstavujú krátke, miestami nesúrodo sa odvíjajúce rozprávania bez dejového prepojenia, hoci pôvodne názov označoval miesto, kde sa zhromažďoval kmeň na večerné rozhovory. Aj to je dôvod, prečo sa špekuluje o ich čiastočnom ľudovom pôvode. Maqámy vyprávějí o zvyklostech každodenního života obyvatel Abbá ... Maqámy - Abú Al-Hamadhání | Databáze knih ... . Aj to je dôvod, prečo sa špekuluje o ich čiastočnom ľudovom pôvode. Maqámy vyprávějí o zvyklostech každodenního života obyvatel Abbásovského chalífátu, o šibalských kouscích podvodníků i potulných literátů. Umělecká hodnota...SOUVISEJÍCÍ KNIHY