Vzpomínky na protektorát: Klukovská léta v protektorátní Olomouci

Vzpomínky na protektorát: Klukovská léta v protektorátní Olomouci - Břetislav Nakládal | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Břetislav Nakládal
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vzpomínky na protektorát: Klukovská léta v protektorátní Olomouci.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vzpomínky na protektorát: Klukovská léta v protektorátní Olomouci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Břetislav Nakládal. Číst Vzpomínky na protektorát: Klukovská léta v protektorátní Olomouci Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha vznikla jako vyprávění muže, který prožil svá klukovská léta v samém centru protektorátní Olomouce. V době, kdy my své děti ochraňujeme ode všeho zlého, se on v dětství denně potkával s krutou realitou válečných let. I když se z jeho vzpomínek bude někdy zdát, že to tehdy tak hrozné nebylo, nebezpečí, které v té době lidé prožívali, bylo hmatatelné na každém kroku. Bezstarostný pohled tehdejších „pánů kluků“ poněkud obrušuje hrany, kterými doba okupace hrozila všem, kdo jen trošku vybočili z řady. I tak je z vyprávění znát, že tehdejší kluci si dobře uvědomovali, že jejich prosté hry byl někdy tancem na ostří nože.


...nky na protektorát -- Klukovská léta v protektorátní Olomouci - Nakládal, Břetislav ; Autor ve svých vzpomínkách popisuje každodenní život v Olomouci během nacistické okupace ... Čárlí, kluk z fary — Academia ... . ... Vzpomínky na protektorát : klukovská léta v protektorátní Olomouci / Hlavní autor: Nakládal, Břetislav, 1933- ... [Střípky z mozaiky protektorátní společnosti : německá okupace a její konec v politickém ... Slabotinský, Radek, 1975- Olomouc pod hákovým křížem : temná léta okupace 1939-1945 / Hlavní ... O čem je kniha Vzpomínky na protektorát? Vyprávění muže,který prožil s ... Vzpomínky na protektorát - Břetislav Nakládal | Knihy ... ... ... Slabotinský, Radek, 1975- Olomouc pod hákovým křížem : temná léta okupace 1939-1945 / Hlavní ... O čem je kniha Vzpomínky na protektorát? Vyprávění muže,který prožil svá klukovská léta v samém centru protektorátní Olomouce.I když se z jeho vzpomínek bude někdy zdát,že to tehdy tak hrozné nebylo,nebezpečí,které v té době lidé prožívali,bylo hmatatelné na každém kroku.Bezstarostný pohled tehdejších,,pánů ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY