Královo srdce

Královo srdce - Gaute Heivoll | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Gaute Heivoll
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Královo srdce.pdf


Chcete si knihu přečíst?Královo srdce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Gaute Heivoll. Číst Královo srdce Online je nyní tak snadné!

POPIS


Píše se rok 1775 a na palubě lodi mířící z Norska do Kodaně plují i otec a dcera. Dívka má horečku a otevřené rány na krku a v podbřišku, podobně jako desítka dalších nemocných spolucestujících uložených v podpalubí. Všichni nemocní, napadení neznámou kožní chorobou, jejíž epidemie připravila v Norsku o život již mnoho lidí, mají být přepraveni do nemocnice krále Fredrika, kde jim má být poskytnuta potřebná péče. Plavba však neprobíhá bez útrap a nebezpečí, a čím déle se táhne, tím více vzrůstá zoufalství mezi pacienty. Otec přihlíží tomu, jak choroba jeho dceru pomalu, ale jistě rozežírá zevnitř. Předtím mu nemoc již vzala manželku a druhou dceru. Zůstalo mu jediné dítě. Královské srdce je hutné a intenzivní lidské drama založené na skutečných událostech z druhé poloviny 18. století. Ze stránek vystupuje temný svět – líčení pekla mezi živými –, v němž všude číhá smrt. Současně je však román prosvětlen láskou, patrně nejsilnější ze všech – láskou k dítěti.


... srdce není hezká ani pozitivní knížka ... Kristýna I. Švédská - Wikipedie ... .Umírání nikdy nebylo a nebude krásná věc. Ukázala mi však, že rodičovská láska, i ta otcovská, nejen mateřská, dokáže být silná v kterémkoli století a že je velice důležité mít někoho, kdo za nás bude do posledního dechu bojovat. ... Užívejte si videa a hudbu, kterou milujete, nahrávejte originální obsah a sdílejte to vše s přáteli, rodinou a celým světem na YouTube. Královo srdce je v Hospodinově ruce - j ... Královo srdce | Kniha Zlín ... . Královo srdce je v Hospodinově ruce - jak vodní strouhu je směruje, kam chce. Člověk má všechny své cesty za správné, srdce však zpytuje Hospodin. Když se děje spravedlnost a právo, Hospodin to má raději než oběti. Povýšené oči, naduté srdce, úsilí ničemů - to vše je hřích. Plány pracovitých vedou k zisku, zbrklost přináší jenom chudobu. Krá...SOUVISEJÍCÍ KNIHY