O jiskře duše a obrazu ticha

O jiskře duše a obrazu ticha - Mistr Eckhart | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Mistr Eckhart
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
O jiskře duše a obrazu ticha.pdf


Chcete si knihu přečíst?O jiskře duše a obrazu ticha ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mistr Eckhart. Číst O jiskře duše a obrazu ticha Online je nyní tak snadné!

POPIS


Hlubina mystického učení Mistra Eckharta je stálým zdrojem bouřlivých diskusí nad pravým smyslem slov tohoto středověkého dominikánského teologa. Zkoumání celku i detailů Eckhartovy písemné pozůstalosti však člověka nutně přivádí do chrámu ticha, v němž všechny protiklady splývají v jedno jediné. O tomto chrámu promluvila i nejslavnější vlámská mystička Hadewijch a svým štětcem jej zachytil i tajermný Jan van Eyck. Kniha obsahuje esej Antoina Moulongueta Portrét Mistra Eckharta od Jana van Eycka, úvodní studii překladatele a znalce Eckhartova díla Josefa Bradáče, pětici zásadních kázání Mistra Eckharta a pět mystických básní Hadewijch. Texty doprovází poznámkový aparát a stručná biografie autorů zastoupených v tomto svazku.


...e duše a obrazu ticha Autor: Mistr Eckhart Nakladatel: H+H EAN: 9788073191214 ISBN: 978-80-7319-121-4 Překlad: Bradáč, Josef Popis: 1× kniha, brožovaná, 126 stran, česky Rozměry: 11,5 × 19 cm Rok vydání: 2015 (1 ... Kniha O jiskře duše a obrazu ticha - Mistr Eckhart ... ... . vydání) O jiskře duše a obrazu ticha Mistr Eckhart. Hlubina mystického učení Mistra Eckharta je stálým zdrojem bouřlivých diskusí nad pravým smyslem slov tohoto středověkého dominikánského teologa. Zkoumání celku i detailů Eckhartovy písemné pozůstalosti však člověka nutně přivádí do chrámu ticha, v němž všechny ... O jiskře duše a obrazu ticha . Mistr Eckhart; Mistr Eckhart . 0,0 . Sledovať autor ... O jiskře duše a obrazu ticha - Mistr Eckhart ... . Zkoumání celku i detailů Eckhartovy písemné pozůstalosti však člověka nutně přivádí do chrámu ticha, v němž všechny ... O jiskře duše a obrazu ticha . Mistr Eckhart; Mistr Eckhart . 0,0 . Sledovať autora . Ezoterika a duchovno História Ďalšie formy prózy Spoločenské vedy Poézia...SOUVISEJÍCÍ KNIHY