Krajina starých sídel

Krajina starých sídel - Miloš Korhoň (ed.), | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Miloš Korhoň (ed.),
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Krajina starých sídel.pdf


Chcete si knihu přečíst?Krajina starých sídel ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloš Korhoň (ed.),. Číst Krajina starých sídel Online je nyní tak snadné!

POPIS


Krajina starých sídel přináší výběr vedut významných míst Moravy a Slezska z dílny „otce rakouské litografie“ Friedricha Adolfa Kunikeho. Litografie pocházejí z cyklu, který vycházel v letech 1833–1835 a obsáhl přibližně dvě stě míst z oblasti Čech, Moravy a Slezska. Představuje tak jeden z prvních ucelených souborů vyobrazení z českých zemí vydávaných tiskem. Základem knihy Krajina starých sídel jsou reprodukce z alba, které si nechala sestavit a svázat hrabata ze Žerotína. To obsahuje pouze listy vztahující se k Moravě a Slezsku, které nesou typické znaky Kunikeho dílny. Uplatňuje se na nich tehdy oblíbená idylická krajina s umně vypracovanou kompozicí, ústředním motivem a stafáží v podobě obrazů ze života venkovanů i panstva. Veduty zachycují například Bouzov, Buchlov, lázně v Jeseníku, Hukvaldy, propast Macochu, Ostravu, Pernštejn, Vranov a dalších osm desítek lokalit. Publikace byla vydána jako katalog výstavy Krajina starých sídel, kterou uspořádala Vědecká knihovna v Olomouci.


... starých sídel Termín konání: Říjen a listopad 2015 ... Krajina starých sídel - ddheraltice.cz ... . Místo konání: Galerie Biblio, Vědecká knihovna v Olomouci, Bezručova 2. Výstava Krajina starých sídel bude přístupná do 30. listopadu v Galerii Biblio ve Vědecké knihovně v Olomouci, a to v době otevření knihovny. Náhled katalogu výstavy je možné si prohlédnout na tomto odkazu: Katalog výstavy lze získat prostřednictvím objednacího formuláře. Krajina starých sídel Výstava Koncepce: Miloš Korho ... Krajina starých sídel by Vědecká knihovna v Olomouci - Issuu ... . Krajina starých sídel Výstava Koncepce: Miloš Korhoň Grafické řešení: Miloš Korhoň Katalog Texty: Kristýna Bařinová, Jiří Glonek, Rostislav Krušinský, Petra Kubíčková ... Krajina starých sídel přináší výběr vedut významných míst Moravy a Slezska z dílny "otce rakouské litografie" Friedricha Adolfa Kunikeho. Litografie pocházejí z cyklu, který vychá...SOUVISEJÍCÍ KNIHY