Burdybáč, aneb Ten, který žije v botě

Burdybáč, aneb Ten, který žije v botě - Olena Laň | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Olena Laň
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Burdybáč, aneb Ten, který žije v botě.pdf


Chcete si knihu přečíst?Burdybáč, aneb Ten, který žije v botě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Olena Laň. Číst Burdybáč, aneb Ten, který žije v botě Online je nyní tak snadné!

POPIS


Znáte to. Blaženě si usnete zachumlaní v povlaku na peřinu ve své oblíbené mezeře mezi postelí a stěnou a ejhle... Když se vzbudíte, místo laskavé babičky s přichystanou vynikající snídaní na vás nedůvěřivě pohlíží neznámé modré chundelaté stvoření a ještě u toho hartusí. Že se vám nic podobného doposud nepřihodilo? To osmiletý klouček Nikita by mohl vyprávět! Poutavý příběh z pera Oleny Laň, bezesporu zaujme čtenáře nejenom věku hlavního hrdiny, ale i jejich rodiče. Dobrodružné vyprávění o obyčejném klukovi Nikitovi, který se nechtěně dostane do společnosti burdybáče Matěje, je plné nečekaných okamžiků a dějových zvratů. Napínavé pasáže bohaté na kouzla, čáry a přírodní magii, protkané únosy, léčkami, zradou, ale i věrností a opravdovým kamarádstvím na život a na smrt, střídají odlehčené části podbarvené jemným humorem. Kniha s jasně vymezeným environmentálním poselstvím má a dlouho bude mít čtenářům co říci. Ukrajinská autorka, nyní žijící v Praze, mezi klasické pohádkové postavy, jakými jsou rusalky, víly, skřítkové, vodník, čerti, drak i méně častí vlkodlaci a polednice, zakomponovala a barvitě vykreslila bytosti vycházející ze slovanské démonologie. Kdo si dnes dovede představit mavky, ňavky, bluda, polesuna, polevika nebo mamunu?


..., aneb Ten, který žije v botě Autor: Laň, Olena Nakladatel: Miraculum Octavum Mundi EAN: 9788090471726 ISBN: 978-80-904717-2-6 Překlad: Koubová, Světlana Popis: 1× kniha, vázaná, 160 stran, česky Rozměry: 22,6 × 27 cm Rok vydání: 2015 (1 ... MEZI VÁMI - Ukrajinci jak je neznáte by Jarka ... - Issuu ... . vydání) Kniha Burdybáč aneb Ten, který žije v botě je výjimečným dílem, jehož kategorické zařazení je nejednoznačné a proto je román svou povahou velmi variabilní a uchvátí širokou čtenářskou obec. Autorka fascinujícím způsobem snoubí slovanskou démonologii s pohádkovým žánrem a modeluje tak zcela nový útvar, který ... Vážení čtenáři, děkujeme vám za trpělivost a pochopení v době omezeného provozu našich prodejen. Nyní ... Burdybáč, aneb Ten, který žije v botě - Olena Laň | KOSMAS ... ... . Autorka fascinujícím způsobem snoubí slovanskou démonologii s pohádkovým žánrem a modeluje tak zcela nový útvar, který ... Vážení čtenáři, děkujeme vám za trpělivost a pochopení v době omezeného provozu našich prodejen. Nyní se vracíme k původnímu provozu a těšíme se na shledanou v knihkupectvích i ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY