Stanislav Budín: Komunista bez legitimace

Stanislav Budín: Komunista bez legitimace - Martin Groman | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Groman
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Stanislav Budín: Komunista bez legitimace.pdf


Chcete si knihu přečíst?Stanislav Budín: Komunista bez legitimace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Groman. Číst Stanislav Budín: Komunista bez legitimace Online je nyní tak snadné!

POPIS


Životopisná studie o novináři Stanislavu Budínovi Komunista bez legitimace připomíná pohnuté osudy tohoto emigranta, komunisty i chartisty. Pokud dnes bývá Stanislav Budín připomínán, pak v souvislosti s rokem 1968, kdy byl šéfredaktorem časopisu Reportér, nebo se svým vyloučením z KSČ v roce 1936, které předznamenalo definitivní stalinizaci této strany. Osudy celoživotního komunisty, i když bez legitimace, byly ovšem mnohem pestřejší, ač zůstaly právě onou exkomunikací poznamenány. Budín po sobě zanechal paměti, které bývají označovány jako nejupřímnější vzpomínky bývalého komunisty. Tato kniha jde ovšem dál, srovnává například Budínova tvrzení s tím, co o stejných dějích vypovídají archivy. Věnuje se také rovině, kterou vlastní Budínovy memoáry nezmiňují, a tou je jeho vlastní tvorba. Blíže tak poznáme postoje a texty, které Budín publikoval na stránkách Rudého práva, New Yorských Listů nebo Kulturní politiky, případně vysílal v Československém rozhlase.


...tanislav Budín - komunista bez legitimace Martin Groman Autor tohoto příspěvku měl původně v úmyslu především osvětlit motivace, které novináře Stanislava Budína vedly k tomu, aby po celý svůj život následoval komunis - tickou stranu, přestože z ní byl dávno vyloučen ... Groman Martin - Stanislav Budín: Komunista bez legitimace ... ... . Zdálo se lákavé pokusit se rozplést Životopisná studie o novináři Stanislavu Budínovi Komunista bez legitimace připomíná pohnuté osudy tohoto emigranta, komunisty i chartisty. Pokud dnes bývá Stanislav Budín připomínán, pak v souvislosti s rokem 1968, kdy byl šéfredaktorem časopisu Reportér, nebo se svým vyloučením z KSČ v roce 1936, které předznamenalo ... Stanislav Budín, rodným menom Bencion Ba ... jej hlavný denník Rudé právo a v ňom p ... Stanislav Budín - komunista bez legitimace - Sochařství ... . Pokud dnes bývá Stanislav Budín připomínán, pak v souvislosti s rokem 1968, kdy byl šéfredaktorem časopisu Reportér, nebo se svým vyloučením z KSČ v roce 1936, které předznamenalo ... Stanislav Budín, rodným menom Bencion Ba ... jej hlavný denník Rudé právo a v ňom predovšetkým Budín. Budín bol potom rok bez práce. V rokoch 1937 až 1939 pracoval ako redaktor časopisu ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY