Lhářské paradoxy u autorů italské scholastiky

Lhářské paradoxy u autorů italské scholastiky - Miroslav Hanke | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Hanke
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Lhářské paradoxy u autorů italské scholastiky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Lhářské paradoxy u autorů italské scholastiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Hanke. Číst Lhářské paradoxy u autorů italské scholastiky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha se věnuje analýze autoreferenčních paradoxů v italské scholastické tradici patnáctého století. Jejím cílem je výzkum původních textů, jejich rekonstrukce prostředky moderní sémantiky a historická analýza jejich zdrojů. Korpus zkoumaných textů obsahuje texty Pavla z Benátek, Pavla z Perguly, Kajetána z Thiene, Alexandra Sermonety, Frachantiana Vicentina a Mengha Blanchella. Italská logika patnáctého století se paradoxům věnuje jakožto tématu s významnými důsledky pro teoretickou sémantiku a logické teorie založené na sémantické definici pravdivosti a logického vyplývání. Konkrétně: paradoxy představují (možné) selhání sémantické a logické intuice, resp. (technicky vzato) protipříklad k definicím pravdivosti a logického vyplývání a na nich založeným systémům odvozovacích pravidel. Základní předpoklady představených principů lze systematicky rekonstruovat prostředky moderní logiky.


...Lhářské paradoxy u autorů italské scholastiky Autor: Miroslav Hanke Kniha má tři cíle: prezentovat originální pozice scholastické logiky, systematicky tyto pozice reflektovat z perspektivy moderní logiky a zrekonstruovat danou diskuzi v jejím historickém ... Univerzitná knižnica - Novinky v UK 05-2018 ... ... Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Lhářské paradoxy u autorů italské scholastiky Autor: Hanke, Miroslav Nakladatel: Oikoymenh EAN: 9788072982158 ISBN: 978-80-7298-215-8 Popis: 1× kniha, brožovaná, 203 stran, česky Rozměry: 13 × 20,3 cm Rok vydání: 2015 ( ... PDF Lhářské paradoxy u autorů italské scholastiky ... . Lhářské paradoxy u autorů italské scholastiky Autor: Hanke, Miroslav Nakladatel: Oikoymenh EAN: 9788072982158 ISBN: 978-80-7298-215-8 Popis: 1× kniha, brožovaná, 203 stran, česky Rozměry: 13 × 20,3 cm Rok vydání: 2015 (...SOUVISEJÍCÍ KNIHY