Politická náboženství

Politická náboženství - Eric Voegelin | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Eric Voegelin
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Politická náboženství.pdf


Chcete si knihu přečíst?Politická náboženství ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eric Voegelin. Číst Politická náboženství Online je nyní tak snadné!





POPIS


Krátký spis z r. 1938 představuje jedno z nejdůležitějších Voegelinových děl. Ukazuje strukturální podobu ideologických masových hnutí (fašismu, nacismu, komunismu) s politickými náboženstvími, interpretuje je jako jejich sekularizovanou podobu a zařazuje do jejich historického vývoje. Kniha podnítila trvalou diskusi o vztahu sekulární politiky a kultury k náboženství, která dnes nově získává na aktualitě.


...a (ukrajinsky Україна) je země ležící ve východní Evropě; na východě hraničí s Ruskem, na jihozápadě s Moldavskem (včetně neuznaného Podněstří), Rumunskem, na západě s Maďarskem, Slovenskem a Polskem, na severu s Běloruskem ... Politická náboženství ... .Jižní hranice je tvořena Černým a Azovským mořem, přičemž mezi těmito dvěma moři se nachází poloostrov Krym. Karl Heinrich Marx, dříve uváděn také jako Karel Marx (5. května 1818 Trevír - 14. března 1883 Londýn) byl německý filosof, politický publicista, kritik klasické ekonomie, teoretik dělnického hnutí, socialismu a komunismu.Mezi jeho nejznámější díla patří Ekonomicko-filosofické rukopisy, Ko ... Politická náboženství :totalitární režimy a křesťanství ... . května 1818 Trevír - 14. března 1883 Londýn) byl německý filosof, politický publicista, kritik klasické ekonomie, teoretik dělnického hnutí, socialismu a komunismu.Mezi jeho nejznámější díla patří Ekonomicko-filosofické rukopisy, Komunistický manifest a nedokončený Kapitál. Ázerbájdžán, (oficiálním názvem Ázerbájdžánská republika, ázerbájdžánsky Azərbaycan Respublikası), je největší a nejvíc...



SOUVISEJÍCÍ KNIHY