Kvantová mechanika I.

Kvantová mechanika I. - Jan Klíma, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Klíma,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kvantová mechanika I..pdf


Chcete si knihu přečíst?Kvantová mechanika I. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Klíma,. Číst Kvantová mechanika I. Online je nyní tak snadné!

POPIS


První díl moderní dvoudílné učebnice kvantové teorie představuje ucelený a samostatný úvod do nerelativistické kvantové teorie, který čtenáře dovede od formální stavby teorie k archetypálním úlohám, teorii symetrie kvantových systémů a pohybu spinu ve vnějších polích. Připojen je úvod do relativistické teorie elektronu v pojetí určeném pro studium atomárních systémů. Text uzavírají doplňky o matematickém aparátu kvantové mechaniky psané na hraně mezi „fyzikální“ a matematickou přesností. Vykládanou teorii ilustruje kvantověmechanický popis řady problémů s ukázkou odpovídajících experimentů. Kniha je určena studentům magisterského i doktorandského studia, kteří pracují – ať již teoreticky, nebo experimentálně – v oblasti atomových systémů a fyziky pevných látek. Autoři při psaní těžili z mnohaletých zkušeností s přednášením kvantové teorie na Univerzitě Karlově v Praze, Masarykově univerzitě v Brně, na Akademii věd a také v zahraničí. Druhý díl učebnice je věnovaný především mnohočásticové teorii atomárních soustav.


... mechanika je vedle kvantové teorie pole součástí kvantové teorie, což je základní fyzikální teorie, která zobecnila a rozšířila klasickou mechaniku, zejména na atomové a subatomové úrovni ... Kniha: Kvantová mechanika I. (Jan Klíma a Bedřich Velický ... ... . Od klasické mechaniky se odlišuje především popisem stavu fyzikálních objektů. Stav mikročástic v kvantové mechanice není popsán jejich polohou a hybností, jak je ... Kvantová mechanika I - cvičení. Toto je stránka cvičení k přednáškce z kvantové mechaniky I. . Aktuality: (10.1.2019) Napsali jsme si zápočtovou písemku a 3 posluchači úspěšně absolvovali předtermín.Pokud Vám ještě ch ... Kvantová mechanika - Wikipedie ... . Toto je stránka cvičení k přednáškce z kvantové mechaniky I. . Aktuality: (10.1.2019) Napsali jsme si zápočtovou písemku a 3 posluchači úspěšně absolvovali předtermín.Pokud Vám ještě chybí body na zápočet, můžete stále odevzdávat vyřešené úlohy ze zápočtové písemky (zadání a tahák), ale dodejte mi je pokud možno dnes, v ... Prof. Miloš Macholán, O historii člověka -- Darwin...SOUVISEJÍCÍ KNIHY