Pojednání o věcech čínských

Pojednání o věcech čínských - Josef Kolmaš | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Kolmaš
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pojednání o věcech čínských.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pojednání o věcech čínských ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Kolmaš. Číst Pojednání o věcech čínských Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha od známého českého tibetanisty a sinologa navazuje na předchozí svazek Pojednání o věcech tibetských (Vyšehrad 2014). V deseti kapitolách se zde autor zabývá různými konkrétními aspekty čínské kultury a dějin, od rozboru čínských jmen až po úvahy o cestě Marka Pola do Číny. Výrazné ohnisko knihy (podobně jako u svazku tibetského) představují kontakty Číny s ostatním světem, respektive poznávání Číny Evropany. Najdeme zde tak kapitolu pojednávající o jezuitovi Athanasiu Kircherovi či Françoisi Noëlovi, anebo o velkém ruském průkopníku sinologie N. J. Bičurinovi, jakož i o dalších tématech. Vydání knihy bylo podpořeno z prostředků Mezinárodnho sinologického centra Chiang Ching-kuovy nadace v Praze.


...Koupit eknihu. Kniha od známého českého tibetanisty a sinologa navazuje na předchozí svazek Pojednání o věcech tibetských (Vyšehrad 2014) ... Josef Kolmaš - Wikipedie ... . V deseti kapitolách se zde autor zabývá různými konkrétními aspekty čínské kultury a dějin, od rozboru čínských jmen až po úvahy o cestě Marka Pola do Číny. Nová kniha od známého českého tibetanisty a sinologa navazuje na předchozí svazek Pojednání o věcech tibetských (Vyšehrad 2014). V deseti kapitolách se zde autor zabývá různými konkrétními aspekty čínské kultury a dějin, od rozboru čínských jmen až po úvahy o ... Pojednání o věcech čínských - Josef Kolmaš | Knihy.ABZ.cz ... . V deseti kapitolách se zde autor zabývá různými konkrétními aspekty čínské kultury a dějin, od rozboru čínských jmen až po úvahy o cestě Marka Pola do Číny. Pojednání o věcech čínských Autor: Kolmaš, Josef Nakladatel: Vyšehrad EAN: 978...SOUVISEJÍCÍ KNIHY