O víře v Teologické sumě

O víře v Teologické sumě - Tomáš Akvinský | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Akvinský
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
O víře v Teologické sumě.pdf


Chcete si knihu přečíst?O víře v Teologické sumě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Akvinský. Číst O víře v Teologické sumě Online je nyní tak snadné!

POPIS


Naše jednání, má-li být etické, musí být primárně řízeno intelektem, a to jak na rovině přirozené, tak na rovině nadpřirozené, kde je rozum osvícen vírou. V traktátu o víře (STh II-II, q. 1–16) se Tomáš tedy nejprve ptá po definici víry, zkoumá její úkony, dary Ducha svatého, které k ní patří, a nakonec hříchy a přikázání týkající se víry. Pomůže nám mimo jiné vyjasnit vztah „víry a skutků“, který se stal významným kontroverzním tématem v dějinách církve.


...ci v Teologické sumě. ... intelektuálního dobrodružství může poskytnout studium Tomášova traktátu o Trojici (STh ... Nakladatelství Krystal OP | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... ... Hodnocení uživatelů. O víře v Teologické sumě. Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Naučná literatura > Náboženství > Křesťanská teologie > Itálie. O víře v Teologické sumě. Naše jednání, má-li být etické, musí být primárně řízeno intelektem, a to jak na rovině přirozené, tak na rovině nadpřirozené, kde je rozum osvícen vírou. V traktátu o víře (STh II-II, q. 1-16) se Tomáš tedy nejprve ptá po definici víry, zkoumá její úkony, dary Duch ... Křesťanská teologie - Itálie | Knihy.ABZ.cz ... . V traktátu o víře (STh II-II, q. 1-16) se Tomáš tedy nejprve ptá po definici víry, zkoumá její úkony, dary Ducha svatého, které ... O víře v Teologické sumě Autor: Tomáš Akvinský Naše jednání, má-li být etické, musí být primárně řízeno...SOUVISEJÍCÍ KNIHY