Život Niccola Machiavelliho: učitele vladařů

Život Niccola Machiavelliho: učitele vladařů - Karel Kárász | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Kárász
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Život Niccola Machiavelliho: učitele vladařů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Život Niccola Machiavelliho: učitele vladařů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Kárász. Číst Život Niccola Machiavelliho: učitele vladařů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Životopis významného italského renesančního spisovatele, politika a filozofa. Prezzolini líčí svěže a úsměvně příběh slavného muže, jenž zemřel odstrčen a v bídě. Máme možnost nahlédnout do Machiavelliho klukovského dětství, všimnout si jeho svědomitosti v úřadu Signorie, uvidět, že byl své Mariettě jednou věrný, ale mnohokrát spíš záletný, byl dobrým kumpánem a přítelem krásných hereček.Miluje nadevše svou rodinu, své děti, svou Itálii. Má smysl pro humor a je skvělý vypravěč. V příběhu se setkáváme s celou řadou známých osobností, jako byli papež Alexandr VI., nelegitimní otec Césara a Lukrecie Borgiů, Savonarola, florentský kardinál a později papež Kliment VII., objevuje se tu i vynálezce a malíř Leonardo da Vinci aj.


...iccolò Machiavelli [makjaveli] (3. května 1469 - 21 ... Myslet jako leonardo da vinci | Sleviste.cz ... . června 1527, Florencie) byl italský politik, filozof, diplomat, spisovatel, historik, vojenský teoretik a polyhistor žijící v období renesance.Často je označován za zakladatele politologie.Ve svých spisech formuloval politicko-mocenský ideál a prostředky k vytvoření silného, jednotného státu v čele s osvíceným ... Kniha: Život Niccola Machiavelliho -- učitele vladařů - Karel Kárász Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Život Niccola Mac ... Život Niccola Machiavelliho, učitele vladařů - Giuseppe ... ... . Život Niccola Mac...SOUVISEJÍCÍ KNIHY