Carol

Carol - Patricia Highsmithová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Patricia Highsmithová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Carol.pdf


Chcete si knihu přečíst?Carol ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Patricia Highsmithová. Číst Carol Online je nyní tak snadné!

POPIS


Psychologické drama CAROL, syrový a současně romantický příběh, jehož postavy hledají na morálně spletitých cestách pravdivý obraz sebe samých, je výjimečným dílem, v němž Patricie Highsmithová osvědčila vynikající vypravěčské umění. Od prvních stránek se nad románem vznáší atmosféra nezadržitelného směřování k zatím neznámému cíli, dychtivosti a prapůvodní energie, s níž si obě hlavní postavy posedle zahrávají s osudem a připravují si tak téměř nesnesitelnou úzkost a napětí. Smysl cesty, po které se vydaly, lze rozpoznat až při pohledu zpět proti proudu času – není to kniha, je to život sám. Mistrovský milostný román CAROL patří k vrcholům americké i světové literatury a je jmenován mezi nejvlivnějšími knihami 20. století. Podle románu natočil režisér Todd Haynes stejnojmenný film, který je uváděn mezi nejvážnějšími kandidáty na cenu Oscar za rok 2015.


... by Todd Haynes. With Cate Blanchett, Rooney Mara, Sarah Paulson, Kyle Chandler ... Carol movie review & film summary (2015) | Roger Ebert ... . An aspiring photographer develops an intimate relationship with an older woman in 1950s New York. Carol definition is - an old round dance with singing. How to use carol in a sentence. Carol is a 2015 romantic drama film directed by Todd Haynes.The screenplay by Phyllis Nagy is based on the 1952 romance novel The Price of Salt by Patricia Highsmith (republished as Carol in 1990). The film stars Cate Blanchett, Rooney Mara, Sarah Paulson, Jake Lacy, and Kyl ... Amazon.com: Watch Carol | Prime Video ... . The film stars Cate Blanchett, Rooney Mara, Sarah Paulson, Jake Lacy, and Kyle Chandler.Set in New York City during the early 1950s, Carol tells the story of a forbidden affair between an aspiring ... Carol Critics Consensus. Shaped by Todd Haynes' deft direction and powered by a strong cast led by Cate Blanchett and Rooney ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY