Pouť od mozku k duši

Pouť od mozku k duši - Giulio Tononi | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Giulio Tononi
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pouť od mozku k duši.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pouť od mozku k duši ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Giulio Tononi. Číst Pouť od mozku k duši Online je nyní tak snadné!

POPIS


Teorie lidského vědomí jednoho z nejoriginálnějších neurovědců současnosti přináší průlomové informace ohledně podstaty vědomí a jeho původu. Jak ale takto náročné vědecké poznání zprostředkovat laické veřejnosti? Tononi se odvážil něčeho, co není ve vědecké komunitě zcela obvyklé. Vzal si na pomoc literaturu a umění a s využitím replik ze známých světových dramat a obrazotvornosti vizuálního umění vytvořil formu imaginárních dialogů, v nichž promlouvají velcí filozofové a vědci dvacátého století. Ještě nikdy se tedy neobjevilo dílo, které by takto originálně a provokativně propojilo vědu, umění a imaginaci. Vypravěčem textu je astronom Galileo Galilei, který se do vědy poté, co v ní kdysi proklestil cestu objektivitě, snaží začlenit i subjektivní zkušenost. Galileova cesta se skládá ze tří částí, každou vede odlišný průvodce. V první části cesty, kdy Galilea doprovází vědec připomínající Francise Cricka, se dozvídáme, proč jsou důležité určité části mozku a proč se naše vědomí ukládá ke spánku spolu s námi. V druhé části cesty, v níž je průvodcem muž jménem Alturi, resp. Alan Turing, zjišťujeme, jak na jednotlivé části mozku nahlíží vědecká teorie známá jako ?, která spojuje vědomí s integrovanou informací. Třetí částí pak provází vousatý muž, kterým nemůže být nikdo jiný než Charles Darwin. Galileo medituje nad tím, jak dochází k vývoji vědomí a počátku vědomí sama sebe v dějinách a kultuře – neboli ke vzniku toho, co je ve skutečnosti vším, co máme, a vším, čím jsme.


...A Filozofia a dejiny filozofie Pouť od mozku k duši ... DMT - za hranice mozku • Blogy Respektu ... . Pouť od mozku k duši. Guilio Tonomi. Dybbuk-Jan Savrda , 2015 . Bežná cena: 22,70 € Naša cena: 21,57 € (ušetríte: 5%) Študenti: 19,98 € (ušetríte: 12% ... Kupte knihu Pouť od mozku k duši (Guilio Tonomi) s 16 % slevou za 419 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 16 miliónů titulů. 8 Φ POUŤ OD MOZKU K DUŠI teorie vědomí - teori ... Φ - Pouť od mozku k duši | nakladatelství dybbuk ... . 8 Φ POUŤ OD MOZKU K DUŠI teorie vědomí - teorie spojující vědomí s Φ neboli „fí", symbolem integrované informace, který této knize dává její název. A nakonec si náš astronom ve třetí části knihy uvědomuje některé z důsledků této teorie a potvr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY