Amnestie. Svoboda jako tlustá čára za minulostí

Amnestie. Svoboda jako tlustá čára za minulostí - Fedor Blaščák (ed.) | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Fedor Blaščák (ed.)
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Amnestie. Svoboda jako tlustá čára za minulostí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Amnestie. Svoboda jako tlustá čára za minulostí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Fedor Blaščák (ed.). Číst Amnestie. Svoboda jako tlustá čára za minulostí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Rozhodnutí prezidenta Václava Havla z 1. ledna 1990 dát amnestii více než 21 000 odsouzeným bylo velkým revolučním předělem: symbolickým rozchodem s praktikami komunistického soudnictví. Toto první zásadní rozhodnutí se stalo součástí Havlova politického a morálního odkazu. Z amnestie se však poté, kdy někteří propuštění opět spáchali trestné činy, stal lehký terč pro Havlovy kritiky a oponenty. Výrazně tomu napomohla i medializace některých případů. Mýty o „Havlově amnestii“ se šíří dodnes, mimo jiné proto, že na toto téma chybí odborné, publicistické či literární prameny. Kniha Amnestie má za cíl aspoň zčásti tuto mezeru vyplnit.Kniha vychází u příležitosti uvedení filmu Amnestie. Přináší literární adaptaci filmového scénáře s ilustracemi Jozefa Gertliho Danglára, eseje slovenského historika Fedora Blaščáka, české disidentky a později zaměstnankyně Kanceláře prezidenta Václava Havla v otázce udělování milostí Lenky Marečkové, vzpomínky svědků na vzpouru ve vězení v Leopoldově (Fedor Gál, Michael Kocáb, Joska Skalník, Štefan Hríb, Roman Kvasnica, Ladislav Snopko a další) a několik odborných studií publikovaných v dobových kriminalistických sbornících.


...mnestie z roku 1990 je jedním z nich. Kniha s podtitulem Svoboda jako tlustá čára za minulostí se snaží vyvrátit některé mýty a objasňuje tento pro některé nechvalně proslulý počin ... Amnestie - Svoboda jako tlustá čára za minulostí ... ... . Přestože tento titul vychází u příležitosti vydání celovečerního filmu, rozhodně se nejedná pouze o přepis jeho děje. Rozhodnutí prezidenta Václava Havla z 1. ledna 1990 dát amnestii více než 21 000 odsouzeným bylo velkým revolučním předělem: symbolickým rozchodem s praktikami komunistického soudnictví. Toto první zásadní rozhodnutí se stalo součástí Havlova politického a morálního odkazu Svoboda jako tlustá čára za minulostí. autor neuveden. Info: Slovart, 2019 (1.) - váz., 208 s ... Amnestie | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Toto první zásadní rozhodnutí se stalo součástí Havlova politického a morálního odkazu Svoboda jako tlustá čára za minulostí. autor neuveden. Info: Slovart, 2019 (1.) - váz., 208 str. EAN: 9788075298461 Amnestie. Svoboda jako tlustá čára za minulostí Editor: Blaščák, Fedor Nakladatel: Slo...SOUVISEJÍCÍ KNIHY