U Hitlerova stolu

U Hitlerova stolu - Rosella Postorini | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Rosella Postorini
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
U Hitlerova stolu.pdf


Chcete si knihu přečíst?U Hitlerova stolu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Rosella Postorini. Číst U Hitlerova stolu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Teprve ve svých devadesáti letech přiznala poslední z Hitlerových ochutnávaček, Margot Woelková, co během války dělala. Jejím příběhem se Rosella Postorino inspirovala při napsání strhujícího románu, který v Itálii obdržel řadu cen a byl přeložen do mnoha jazyků. Německo, rok 1943. Mladá Rosa odjede po smrti rodičů z rozbombardovaného Berlína na venkov, k rodičům manžela Gregora, který bojuje na ruské frontě. Tam ji spolu s dalšími devíti ženami najmou na práci ochutnávačky pro Adolfa Hitlera. Dvakrát denně musejí dívky hrát smrtící ruletu a ochutnávat pokrmy, které míří na vůdcův stůl. V neustálém strachu ze smrti vznikají mezi ženami pevná, i když ne vždy harmonická pouta. Nejednoznačný je i Rosin vztah k nadporučíku Zieglerovi, který v mladé dívce začne vzbuzovat kromě strachu i touhu. Rosella Postorino odvážně proniká do nejednoznačnosti lidských vztahů a potřeb a klade si otázku, co znamená být a zůstat člověkem. Vypráví neuvěřitelný osud ženy v pasti, bezbranné vůči násilí v okolním světě, a přesto plné mládí, vášně a touhy po přežití.


...ení U Hitlerova stolu 0. Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte ... U Hitlerova stolu - bazar | Databáze knih ... . Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. Teprve ve svých devadesáti letech přiznala poslední z Hitlerových ochutnávaček, Margot Woelková, co během války dělala. Jejím příběhem se Rosella Postorino inspirovala při napsání strhujícího románu ... Román U Hitlerova stolu vzbudil ve světě velkou pozornost. Není jen příběhem jedné ochutnávačky, ale především mapuje vz ... U Hitlerova stolu | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Není jen příběhem jedné ochutnávačky, ale především mapuje vztahy mezi lidmi, které válka ovlivnila. Sledujeme ženy, jež spojuje každodenní přítomnost strachu ze smrti, Rosu v područí nebezpečného muže, rodiče, kteří se snaží najít cestu k synově manželce. Zatímco jeho kniha měla spád a příběh působil reálně,...SOUVISEJÍCÍ KNIHY